Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN’DE İLK BAL HASADI

BAÜN’DE İLK BAL HASADI
29 Ekim 2020 - 13:50

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mayıs ayında başlatılan arıcılık faaliyetleri, yılın ilk bal hasadı ile taçlandı.

 

 

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mayıs ayında başlatılan arıcılık faaliyetleri sonucunda yılın ilk bal hasadı yapıldı. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Çağış Kampüsü’nde gerçekleştirilen ilk bal hasadına katılarak, Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman’dan gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, çalışmalarda emeği geçenleri tebrik ederken, gerçekleştirilen üretimin hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulundu.

 

VETERİNERLİK ÖĞRENCİLERİNE UYGULAMALI BİLGİLER VERİLİYOR

 

Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman da üretim faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. İlter Kuş konu hakkında yaptığı değerlendirmede, üniversite bünyesindeki üretim faaliyetlerinin hız kesmeden yeni alanlar eklenerek devam ettiğini vurgularken; “Arıcılık faaliyetlerindeki amacımız, öncelikle Veteriner Fakültesi öğrencilerimize arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve hastalıklarla mücadele ile güvenli bal üretimi konusunda uygulamalı bilgiler vermektir. Bunun yanında Üniversitemiz ve ilimiz araştırmacılarına materyal temin etmek ve onların çalışmalarına destek olmaktır. Bu başlangıcın hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.