Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN’de Öğrencilerin Toplu Ulaşım Sorunu Çözüldü

BAÜN’de Öğrencilerin Toplu Ulaşım Sorunu Çözüldü
07 Kasım 2022 - 14:27

BAÜN’de Öğrencilerin Toplu Ulaşım Sorunu Çözüldü

 

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş KYK Kampüsü ile Üniversite arasında çalışan toplu taşıma araçlarının artırılması konusunu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma ile çözdüklerini açıkladı.

 

Yaklaşık 31 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı.

Balıkesir Üniversitesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında bünyesinde; 14 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 12 Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören 8 bini yeni öğrenci olmak üzere yaklaşık 31 bin öğrenci ders başı yaptı.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Öğrencileri Dinliyor

BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, öğrencileri yurt binalarında, öğrenci evlerinde ziyaret ederek, dilek ve sorunlarını sordu. Rektör Prof. Dr. Kuş ayrıca öğrencilerini yemekhane ve okul kafelerinde de bir araya gelerek, istek ve dileklerini dinleyerek yerine getirilmesi için çalışmalar yapıyor.

 

 

‘’Öğrencilerimizim toplu ulaşım sorununu çözdük’’

Prof. Dr. Kuş “Öğrencilerin daha konforlu, rahat ve uygun fiyatlı yolculuk yapabilmeleri amacıyla, KYK-Kampüs Hattı’nı çalıştıran şoför esnafıyla anlaşmaya varılarak Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet tek elden verilmeye başlandı. Mor olan otobüsleri diğer belediye otobüsleri gibi kırmızıya çevrildi. Yoğun saatlerdeki seferlere 18’er metrelik körüklü 3 araç dahil edilerek, üniversitemize erişim süresi minimum düzeye çekilerek bekleme aralıkları en yoğun saatlerde maksimum 2 dakika bir otobüs kalkacak” dedi.

’Öğrencilerimizle buluşmalarımız devam edecek’’

Rektör Kuş açıklamalarına üniversitenin açıldığı ilk günlerde okul yemekhanesi ve kafelerde yaptıkları ziyaretlere devam ettiklerini belirtti. Rektör Kuş İHA muhabirine” Merkez Yemekhaneyi ziyaret ederek, öğrencilerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizle yakından ilgilenip, üniversite yönetimi olarak öğrencilerin tüm taleplerini dikkatle değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

“Şehit ve gazi çocukları olan öğrencilere, ücretsiz ulaşım, ücretsiz yurt, ücretsiz yemek ve burs imkanı sağladık”

Rektör Prof. Dr. Kuş, “2022 YKS tercih döneminde, Balıkesir Üniversitesini tercih edecek yeni öğrencileri ve mevcut öğrencileri için ücretsiz ulaşım, ücretsiz yurt, ücretsiz yemek ve burs sağlanacağını açıkladık. Bu şartları taşıyan öğrencilerimiz için çalışmaları tamamladık ve öğrencilerimize bu haklarını teslim ettik” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.