Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN’de Salgın Sebebiyle Dijital Mezuniyet

BAÜN’de Salgın Sebebiyle Dijital Mezuniyet
11 Şubat 2021 - 14:06

BAÜN’de Salgın Sebebiyle Dijital Mezuniyet

Balıkesir Üniversitesi kovid-19 salgını sebebi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı mezunlarına dijital mezuniyet töreni düzenledi.

Salgın Sebebiyle Dijital Mezuniyet Töreni

Balıkesir Üniversitesinden 2019-2020 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için Rektörlük dijital ortamda bir mezuniyet töreni gerçekleştirdi. Tören programı kapsamında Rektör Prof. Dr. İlter Kuş ile öğrenciler adına Lisans Programları Birincisi Neşet Özgür birer konuşma yaparken, üniversite genelinde dereceye giren öğrenciler de ödüllerini ve diplomalarını Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’un elinden aldı.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş Yeni Mezunları Tebrik Etti

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, mezuniyet töreni programında yaptığı konuşmada Covid 19 salgını dolayısıyla dijital ortamda da olsa bir mezuniyet programıyla mezunları yeni yaşamlarına uğurlamak istediklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, başarılarından dolayı kutladığı mezun öğrencilere seslenirken; “Değerli genç mezunlarımız, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. İçinizdeki vatan, millet, bayrak sevgisinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Görev aldığınız yerlerde en iyi şekilde bizleri temsil edeceksiniz. Unutmayınız ki vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” ifadelerini kullandı.

Törende öğrenciler adına konuşan Lisans Programları Birincisi Spor Bilimleri Fakültesi Mezunu Neşet Özgür de tüm mezunlar adına, kendilerini yetiştiren öğretim elemanlarına ve ailelerine teşekkür etti.

Dereceye Giren Öğrenciler ve Tüm Mezunlar Açıklandı

Üniversite genelinde lisans düzeyinde ilk üç dereceyi alan öğrencilere Rektör Prof. Dr. İlter Kuş tarafından diploma ve ödüllerinin takdim edildiği tören programı, okullarında ilk üç sırayı alan öğrencilerin yanı sıra 2019-2020 eğitim-öğretim yılındaki tüm mezunların açıklanması ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.