Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN’de Tarımsal Üretim Faaliyetleri Mısır Hasadıyla Devam Etti

BAÜN’de Tarımsal Üretim Faaliyetleri Mısır Hasadıyla Devam Etti
13 Ekim 2021 - 13:38

BAÜN’de Tarımsal Üretim Faaliyetleri Mısır Hasadıyla Devam Etti

Balıkesir Üniversitesinin, tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetleri devam ediyor. Çağış Kampüsü içerisindeki tarıma elverişli arazilerde ekimi yapılan ürünlerden son olarak ayrıca dane mısır için de hasat gerçekleştirdiler.

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen tarımsal üretim faaliyetleri kapsamında; buğday, arpa ve ayrıca silajlık mısırın ardından dane mısır hasadında 65 dekar alandan 76 ton ürün elde ettiler.

2021 tarımsal üretim sezonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite olarak faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda değer üretimini ön planda tuttuklarını ifade ederken, tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinde emeği geçenlere ayrıca teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, 500 dekarın üzerinde bir alanda sürdürülen tarımsal üretim faaliyetlerine yeni dönemde de devam edeceklerini ayrıca sözlerine ekledi.

Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Azman da arpa ile başlayan 2021 hasat sezonunu dane mısır ile tamamlandıklarını ifade ederken, ayrıca kendilerine verdiği destekleri için Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür etti.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.