Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜ’ye AKTS etiketi

BAÜ’ye AKTS etiketi
23 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Balıkesir Üniversitesi, bir mükemellik ödülü olan Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (AKTS) etiketi ile ödüllendirildi.

Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (AKTS), Diploma Eki Etiketi (DE) ve Erasmus Kalite Etiketi ile ödüllendirilen Üniversiteler için, Ankara Bilkent Otel’de ödül töreni düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi de bir mükemmellik ödülü olarak kabul edilen AKTS Etiketi Ödülüne layık görülen Türk üniversiteleri arasında yer aldı. Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Francois Begeot ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen törende Balıkesir Ünivesitesi’nin (BAÜ) aldığı AKTS Etiketi ödülünü, BAÜ Rektörü  Prof. Dr. Kerim Özdemir, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Şaban Çalış’tan teslim aldı.

2013 yılı başvuruları kapsamında Avrupa genelinde toplamda verilen 47 AKTS etiketinin 16’sı ve 169 DE etiketinin 36’sı ülkemizdeki yükseköğretim kurumları tarafından alındı. Balıkesir Üniversitesi de bir mükemmellik ödülü olarak kabul edilen AKTS Etiketi Ödülüne layık görülen Türk üniversiteleri arasında yer aldı. Alınan ödül ile ilgili olarak dönemin AKTS Koordinatörü olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Arı, “AKTS Etiketi” ödülünün Avrupa’da Bologna sürecini kurumlarında mükemmel şekilde uygulayan üniversitelere verildiğini, BAÜ’nün daha önce Diploma Eki Etiketi ödülünü alarak bu konuda önemli bir adım attığını belirtti. Prof.Yılmaz, “AKTS Etiketi ödülü de Bologna süreci çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü göstermiştir” dedi.

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de Üniversitemizin yalnızca ülkemizde değil uluslararası alanda da seçkin bir üniversite olması için çalışmaların sürdürüleceğini söyleyerek, alınan AKTS Etiketi ödülünün, Üniversitemiz için hayırlı olması dileğinde bulundu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.