Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜ’ye ithal aday gelebilir

BAÜ’ye ithal aday gelebilir
18 Eylül 2014 - 0:06

Genel

Balıkesir Üniversitesi Rektörlük seçimi yarışına Dicle Üniversitesi’nden İlahiyatçı Prof. Dr. Ahmet Keleş’in de katılacağı kulislerde konuşuluyor.

06

 

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü seçimleri yaklaşırken ilginç bir gelişme yaşandı. Kulislerde Dicle Üniversitesi İlahiyat Profesörlerinden Ahmet Keleş’in, BAÜ Rektörlük seçimlerinde yarışa katılacağı tartışılıyor. Kulislerde yoğun olarak konuşulan bu durum gerçekleşirse BAÜ Rektörlük seçimlerinde bir ilk yaşanmış olacak. Prof. Dicle’nin ismi geçtiğimiz aylarda “Fethullah Gülen cemaati ile arası açıldı” haberleri ile de gündeme gelmişti. Dicle, Star Gazetesinde cemaatin yapısını anlatan, cemaate sert eleştiriler yönelten uzun bir söyleşisi yer almıştı. Dicle, cemaat yapılanmasında ki ‘katmanlardan’ söz etmişti.

ŞİMDİDEN İKİ ADAY KESİN

BAÜ Rektörlük seçimlerinde mevcut Rektör Prof.Dr. Mahir Alkan’ın yeniden aday kesinleşirken. Daha önce iki defa aday olup seçilen, fakat dönemin Cumhurbaşkanı tarafından atanmayan Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’in de adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Prof. Tunçsiper, 2006 yılındaki Rektörlük seçimlerinden 1. sırada çıkmış, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atanmamıştı. Tunçsiper, 2010 yılında ise Prof. Dr. Mahir Alkan’dan sonra ikinci olmuş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Prof. Alkan atanmıştı. Alkan ve Tunçsiper dışında adaylık için Prof.Dr. Abdullah Soykan ve Prof.Dr. Hilmi Namlı’nın da isimleri geçiyor. HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.