Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bayat ekmeklerle harika lezzetler

Bayat ekmeklerle harika lezzetler
20 Aralık 2014 - 0:15

Genel

Balıkesir Karesi Ali Rıza Güçkan Anaokulu öğrenci, öğretmen ve velileri, ekmek israfına son vermek için bayat ekmeklerden yaptıkları yemeklerle bir yarışma düzenledi.

Türkiye’de ve dünyada ciddi bir sorun haline gelen ekmek israfına çözüm bulmaya yardımcı olmak için geliştirilen “Bayat Ekmeğini Değerlendir, Sofranı Bereketlendir” projesine okulun velileri destek verdi.

ALİ Rıza Güçkan Anaokulu öğrencileri ve velileri, ekmek israfına son vermek için yemek yarışması projesi kapsamında, bayat ve kuru ekmekten 19 çeşit yemek ve tatlı yapan veliler yarışma sonunda misafirlere ikramda bulundular. Yarışma ile misafirlere ve öğrencilere, bayat ekmekleri değerlendirerek ekmek israfının önüne geçilebilineceğini ifade ettiler.

Yarışmanın sonucunda 1.Gülbahar Cansu içli köfte, 2.Meral Pilgir Kapama, 3. Dilek Uğurlu Bayat ekmek yoğurtlaması ile ödül ve sertifika kazandılar.

Yarışmaya Karesi İlçe Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Karesi İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Köse, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, TMO Ajans Amiri Selman Özyetiş ve bir çok davetli katıldı.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.