Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAYRAKTEPE’DE BEREKETLİ HAYIR

BAYRAKTEPE’DE BEREKETLİ HAYIR
04 Haziran 2015 - 0:34

Genel

Altıeylül ilçesi Yıldız Mahallesinde düzenlenen hayır yemeği, yağmura rağmen vatandaşların katılımı ile komşuluk ilişkilerinin güçlendirilmesi ve sohbet ortamlarının varlığına şahitlik etti. Düzenlenen hayırda vatandaşlar mehter gösterileri izledi. Bayrak şiirinin okunduğu hayır yemeğinde Kuran Tilaveti ile eller semaya açıldı.

MUHTAR ‘HAYALİMDİ’DEDİ
Yıldız Mahallesi Muhtarı Faiz Kayacan hayır yemeği buluşmasında Bayraktepenin kendisi için bir hayalden ibaret olduğunu söyledi. Bugün gerçekleşen hayalinden öteye hayır yemeğinde bir arada olan vatandaşlarla buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

BAYRAKTEPE’DE BEREKETLİ HAYIR
Altıeylül ilçesi Yıldız Mahallesinde düzenlenen hayır yemeği, yağmura rağmen vatandaşların katılımı ile komşuluk ilişkilerinin güçlendirilmesi ve sohbet ortamlarının varlığına şahitlik etti. Düzenlenen hayırda vatandaşlar mehter gösterileri izledi. Bayrak şiirinin okunduğu hayır yemeğinde Kuran Tilaveti ile eller semaya açıldı. Devlet, vatan için toprağa verilen şehitlerimiz ve millet için dua edildi. Altıeylül Belediye Başkanı vatandaşlara hitap etti. Demiştik ki sizlere hizmetkâr olmaya geldik. Sizlerle bir olmaya geldik. Hayır yemeğinde bugün sizlerle buluştuk. Hizmetkârlığımız devam edecek.’ dedi.
36 metre yükseklikte olan Bayraktepeye dikilmiş Bayrağımızın altında düzenlenen hayır yemeğinde Kuran Tilaveti okundu ve dualar edildi. Dualar sonrası ‘Amin’ diyen eller bir kez daha hayır için semaya açıldı.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu vatandaşlara şöyle hitap etti: ‘Yıldız mahallemizin değerli insanları, bugün Bayrağımızın gölgesinde kuranı kerim okuduk. Yapılan mahalle hayrımız da buluştuk. Kenar mahalle olmaktan kurtulan mahallemizi muhtarımız keşfetti ve kısa sürede bu hale getirildi. Şehrin her yerinden görünebilen bir bayrağımızı buraya diktik. Bugünde hayır yemeğinde burada buluştuk. Hayrımız, dualarımız kabul olsun diyor ve hizmetkârlığa devam diyoruz’ dedi.
YILDIZ MAHALLESİNDE GÖNÜLLER BİR
Yıldız Mahallesi sakinlerinden Necibe Ünsal ise yağmur olmasına rağmen hem başkanımızın burada olduğunu duyduğumuz için geldik. Oğlum ısrar etti. Yağmur çamur dinlemem deyince onu kıramadım. Tek başına göndermekte istemedim. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nu çok seviyor. Yemek yemiyordu burada iştahla pilavı yedi. Bende mutlu oldum’ dedi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu hanımefendi Didar Kafaoğlu, Milletvekili Tülay Babuşcu ve Altıelül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş ve Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırımında katıldığı hayır yemeğinde Yıldız Mahallesi sakinleri aynı sofrada yemekte buluştu.
MUHTAR ‘HAYALİMDİ’DEDİ
Yıldız Mahallesi Muhtarı Faiz Kayacan hayır yemeği buluşmasında Bayraktepenin kendisi için bir hayalden ibaret olduğunu söyledi. Bugün gerçekleşen hayalinden öteye hayır yemeğinde bir arada olan vatandaşlarla buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Mahallem adına Başkanımız Zekai Kafaoğluna teşekkür ediyorum diyen Muhtar Kayacan, mahallemiz için başlangıçların adımları atıldı budan sonra mesire alanları ile inşallah bu buluşmalar gerçekleştirilmiş ve vatandaşlarımızın buluşmasına vesile olunmuş olacak’ dedi.
BAŞKAN KAFAOĞLU ‘HER MAHALLEMİZ ÖZEL’
Kafaoğlu, “Muhtarlarımızın her zaman hizmetkârıyız.  Kapımız ve gönlümüz her zaman muhtarlarımıza açık” diyerek daha önce yaptığı açıklamalarında vatandaşlardan gelen istekleri muhtarlarımız vasıtası ile birebirde duyduklarını da ifade etmişti. Yıldız Mahallesi ile ilgili olarak kenar mahalle kavramına son vereceğiz denilen söylemin, atılan adımlarla kenar mahalle olmaktan çıkarıldığını ve zaman içinde değişerek gelişim göstereceğini belirtti. Her mahallenin farklı özelliği ve güzelliği olduğunu belirten Başkan Kafaoğlu Mahallelerin sosyal haritalarının da çıkartılarak çalışmaların yapıldığını söyledi.
Başkan Zekai Kafaoğlu vatandaşlarla konuşması sırasında onlara şiirle de seslendi. ‘İstiyorsan hakka varmayı, Meslek edin gönül almayı. Bırak saraylarda mermer olmayı Toprak ol bağrında güller açsın diyor Mevlana bizde sizlere toprak olmak için buradayız. ’Dedi. Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, Türkiye bizimdir! Diyerek konuşmasını sonlandırdı ve duaların kabul olmasını dileyerek vatandaşlarla birlikte yemek yedi. HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK FOTO :KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.