GündemTürkiye GündemiYaşam

Bayram Tatili Öncesi Otobüs Seferlerinde Yoğunluk Bekleniyor

TOF Başkanı Yıldırım Kurban Bayramı öncesinde otobüs seferlerinin yoğunlaşacağını belirterek, vatandaşlara biletlerini erken almaları çağrısında bulundu

Bayram Tatili Öncesi Otobüs Seferlerinde Yoğunluk Bekleniyor

TOF Meclis Başkanı Yıldırım Kurban Bayramı öncesinde otobüs seferlerinin yoğunlaşacağını belirterek, vatandaşlara biletlerini erken almaları çağrısında bulundu

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclis Başkanlığı görevini de yürüten Mustafa Yıldırım, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine, Kurban Bayramı öncesinde sektör olarak yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Bu yıl okulların kapandığı hafta Kurban Bayramı tatilinin başlayacağına dikkat çeken Yıldırım, ülke genelinde seyahatlerin bu dönemde yoğunlaşacağını söyledi.

Bayram Tatili Oncesi Otobus Seferlerinde Yogunluk Bekleniyor 1

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Yıldırım, artan seyahatlerin otobüs seferlerini de etkileyeceğini belirterek, “Eğitim-öğretim dönemi 14 Haziran’da sona erecek, 16 Haziran’da da Kurban Bayramı başlayacak. Otobüs seferlerinde yoğunluk 12 Haziran’dan itibaren artacak. Şu an bayram tatili için otobüs biletleri tükenmeye başladı. Bayram tatilinde otobüsle seyahat edecek vatandaşların biletlerini bir an önce alması önem taşıyor. Hatta biletlerin gidiş-dönüş olarak alınmasını tavsiye ediyoruz. Bayram tatili dönüşü yoğunluk daha fazla olacak. Yaklaşık 7 milyon yolcunun otobüslerle seyahat edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Bayram Tatili Oncesi Otobus Seferlerinde Yogunluk Bekleniyor 2

Yıldırım, 12-25 Haziran döneminde ek seferler koymak istediklerini belirterek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılması planlanan düzenlemeyle turizm belgeli araçlar da yolcu taşımacılığında kullanılacak. Ek seferler düzenlemek için Bakanlıkça izin verilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Belirlenen Fiyat Sınırının Üzerinde Bilet Satışı Yapılamaz”

Otobüs bileti fiyatlarının 4 aylık süreler için belirlendiğini dile getiren Yıldırım, “Şu an bilet fiyatlarında bir miktar indirim uygulanıyor. Firmalar, yoğunluk arttıkça biletleri tavan fiyattan satışa sunabilir ama belirlenen fiyat sınırının üzerinde satış yapamaz” dedi.

Bayram Tatili Oncesi Otobus Seferlerinde Yogunluk Bekleniyor 3

Tatil süresince şehirler arası yollarda yoğunluk yaşanacağına dikkat çeken Yıldırım, trafiğe çıkacak sürücülere dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Yıldırım, özellikle otobüs sürücülerinin direksiyon başında telefon kullanmaması gerektiğini vurguladı ve şunları ekledi:

Bayram Tatili Oncesi Otobus Seferlerinde Yogunluk Bekleniyor 4

“Araç kullanacak sürücüler yorgun, uykusuz ve bakımsız araçlarla yola çıkmamalı. Seyahat edecek vatandaşlar da emniyet kemeri takma konusuna özen göstermeli. Meydana gelen kazalarda yaralanma ve ölümlerin en büyük sebebi emniyet kemeri takılmaması. Emniyet kemeri zaten bir zorunluluk. Yolcularımızın da bu konuda hassasiyet göstermesini şiddetle tavsiye ediyorum.” dedi.

Türkiye’de Su Verimliliği Seferberliği Başlıyor!

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu