Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bazı mahalleler susuz kaldı

Bazı mahalleler susuz kaldı
23 Mart 2015 - 0:04

Genel

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, Plevne Mahallesi ile Bahçelievler, Hasan Basri Çantay, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan ve Gümüşçeşme mahallelerinde yaşanan su kesintisi nedeni ile bir açıklama yaptı.

Yetkililer, haftasonu binlik boru arızası nedeni ile verilemeyen su hakkında çalışmaların yapıldığı bilgisini verirken susuz kalan mahallelere bidonlarla su taşındı. Yapılan açıklamada şehir şebeke suyu hattındaki iki ayrı bölgede borularda arıza meydana geldiği belirtildi. Bunlardan, İzmir Yolu üzerindeki ana hatta 1000’lik CTP Boru Arızası olduğu kaydedildi.

Buradaki arızadan; Plevne Mahallesi ile Bahçelievler, Hasan Basri Çantay, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan ve Gümüşçeşme mahallelerinde su kesintisi yaşandı. Öte yandan, bir diğer arıza ise Sakarya Mahallesi’nde gerçekleşti. Sakarya Caddesi No: 63 önünde bulunan 150’lik PVC hattında da boru arızası meydana geldi. Bu arızadan dolayı da; Çay Mahallesi ile Vicdaniye, Atatürk, Paşaalanı, Ege, Kayabey ve Oruçgazi mahallelerine su verilemedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.