Balıkesir Merhaba Gazetesi

BBB desteğiyle haşereyle mücadele başladı

12 Ocak 2023 - 12:33

BBB desteğiyle haşereyle mücadele başladı

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Haşere Mücadele Hizmetlerinde kullanılması amacıyla ilçe belediye başkanlıklarına 47 araç, 42 pülverizatörlü ULV, 7 mist blower, 20 kanal sisleme cihazı dağıttılar.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, haşereyle mücadele hizmetlerinin ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın özverisiyle Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine araç, ekipman ve biyosidal ürün desteği verilerek çalışmaların daha etkin, yerinden ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

 

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilçe belediyelerine; 47 araç, 42 pülverizatörlü ULV, 7 mist blower, 20 kanal sisleme cihazı dağıtımı; Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Turan, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke ile ilçe belediyelerinin ilgili müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.


“MÜCADELEMİZİ BAŞARIYLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke “Başkanımız Yücel Yılmaz’ın talimatı üzerine ilçe belediyelerimizle koordineli çalışarak haşere ve larvalarla mücadelemizi başarılı bir şekilde sürdüreceğiz. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımız ve tüm personeli, ilçe belediyelerimize her konuda yardımcı olmaya hazır” dedi.


Haşere mücadele faaliyetlerinin; etkin, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yapılması amacıyla Dünya Sağlık Örgütünün (World Health Organization-WHO) önerdiği ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan insektisitler kullanılıyor. Tören sonunda; Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilçe belediyelerinden gelen yetkili personele araçlar ve malzemeler teslim edildi.

 

Haber: Muhammed Can Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.