Balıkesir Merhaba Gazetesi

BBB Ve BAÜN Güçlerini Birleştirdi

28 Şubat 2022 - 8:28

BBB Ve BAÜN Güçlerini Birleştirdi

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi arasında “Veteriner Hekimliği Hizmetleri İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş tarafından imzalanan protokol kapsamında iki kurum yaralı ve hasta hayvanların teşhisinde, tedavisinde ve ıslahında ortak hareket edecek. Bunun yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, belediye bünyesinde faaliyetlerini yürüten Sokak Hayvanları Bakımevlerinde klinik ders ve staj imkanına sahip olacak. Protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Veteriner Fakültesi’nde Doppler Ultrason Cihazı bağışlandı.

Öğrencilere Pratik Yapma İmkanı

 

İmzalanan protokolün Veteriner Fakültesi öğrencilerine daha fazla pratik yapma imkânı sağlayacağını söyleyen Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, “Birçok alanda Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkanımız Yücel Yılmaz’ın desteklerini gördük. Büyükşehir Belediyemiz ile hasta ve yaralı hayvanların teşhis, tedavisi ve ıslahının geliştirilmesi noktasında birlikte hareket edeceğiz. İmzalayacağımız bu protokolün üniversitemiz, şehrimiz ve belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Köpeğin Tedavisinde İlk Kez Kullanıldı

 

Şehrin ve üniversitenin bütünleşmesi konusunda önemli bir adım daha attıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Balıkesir Üniversitemize teşekkür ediyorum. Şehrin ihtiyaç duyduğu her noktada, her zaman birlikte çalışıyoruz. İmzaladığımız Veteriner Hekimliği Hizmetleri İşbirliği Protokolü ile yaralı ve hasta hayvanlarımızın teşhis, tedavi ve ıslahını Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ndeki akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte yapacağız. Üniversitemizin yanımızda olması, bu işi bilen ve yetişen insanların olduğu kocaman bir fakültenin tüm gücüyle şehrin arkasında olduğunu bilmek bizleri de mutlu ediyor. Şehrimiz için hayırlı olsun.” dedi. İmza töreninin ardından protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nce Veteriner Fakültesi’ne bağışlanan ultrason cihazı Zeytin isimli köpeğin tedavisinde ilk kez kullanıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.