Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bebecan’ın Siyasi İntiharı!!!

Bebecan’ın Siyasi İntiharı!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
18 Mayıs 2021 - 8:42

Bebecan’ın Siyasi İntiharı!!!

Siyasiler, farklı gerekçelerle partilerinden ayrılıp yeni parti kurabilir. Bunda sıkıntı yok. Prof. Dr. Ümit Özdağ, Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce parti kurma çalışmaları yapıyorlar. En demokratik hakları. Ancak yıllarca karşı oldukları zihniyetin temsilcisi olan Cumhur ittifakına koşmuyor, Bahçeli veya Erdoğan’la fotoğraf da vermiyorlar.

Ne hikmetse Ak Parti’de başbakan, bakan olmuş, sonra ayrılıp yeni parti kuranlar, ne hikmetse soluğu karşı cenahta alıyor! Oradan ha bire eski partilerine ateş ediyorlar. Hatta kendi dönemlerine bile ateş ediyor, sonra çekimi tekrarlıyorlar. Konuştukça pardon kustukça, ne kalibre olduklarını ilan ediyorlar.

Son örnek Deva Partisi Genel Başkanı Babacan. Şu anda mevzi aldığı cephe ona “bebecan” deyip dalga geçerken, ateş ettiği cephe ise genç yaşta onu el üstünde tutmuştu.

Sayın Babacan en son Halk Tv’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına muhalefetin Abdullah Gül’ü ortak aday olarak çıkarma projesinin “tam göbeği”nde yer aldığını açıkladı. Bir de övünerek… Allah’ın sopası yok ya. İşkence ile konuşturmaya kalksan söylemeceklerini bir bir dökülüverdi.

***

Her ağzını açtığında siyasi etikten, ahlaktan, erdemden, şeffaflıktan, hesap verilebilirlikten söz eden Ali Babacan, ihanetin, ikiyüzlülüğün nirvanasında olduğunu itiraf etti. Ali Babacan meğerse karanlık ilişkiler içinde, hem de “tam da göbeği”ndeymiş!! Babacan’nın görünür olmadığı, bu ilişkilerle ilgili açıklamalarına dürüstlük abidesi İsmail Saymaz bile şaşırmıştı.

Üstelik 2018 yılında Ak Parti vekili olup, Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın adaylığı içinde 2. sırada imza vermişken. Yanlış duymadınız Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına  2. sırada imza veriyor, karşı tarafla Erdoğan’a karşı iş tutuyor. Bu duruma “iki yüzlülük” ifadesi çok hafif kalır.

Üstelik bu durum Babacan’ın ilk vakası da değil. Gerçi konuştukça, daha neler duyacağız bilmiyoruz ya.

Babacan, başka bir programda bakanlığı döneminde mütevazı olduğunu, kamuda  A4 kağıtlarının arkasının da kullanılmasını istediğini ve lakabının ‘Fren Ali” ye çıktığını söylemişti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; “Busan’da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Washington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim.” diye cevap verdi. Hayyydii buyrun buradan yakın…

Eski CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanvekillerinden Yılmaz Ateş, “Liderlerine bu ihaneti yapanlar, küresel güçlerin elindeki oltanın ucunda asılı yeni makamlar için bu millete, bu ülkeye acaba ne yapmazlar ki?…” diyerek Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun balonlarını patlatıverdi.

Ne diyelim? Karar milletin…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.