Balıkesir Merhaba Gazetesi

BEKLENEN SERVİS AÇILDI

BEKLENEN SERVİS AÇILDI
23 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Devlet Hastanesi Palyatif servisi açıldı. Yeni hizmete açılan Palyatif Bakım Ünitesi hakkında Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. Adil Ozan Gökuç ‘Burası sadece hastaların yatmaları için değil, aynı zamanda çeşitli aktiviteler yapabilmeleri için odalarımız mevcut. Hem hastalar hem de hasta yakınları için burada bir psikolog, diyetisyen, fizyoterapist çalışacak.’ dedi.

VALİ YAMAN ‘HASTA MEMNUNİYETİ ÜST SEVİYEDE’

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman açılış için geldiği hastanede servisleri dolaştı. Ardından Palyatif servisinin açılışını gerçekleştirdi. Vali Yaman yaptığı açıklamada “Bugün Devlet Hastanemizde Palyatif Bakım merkezini kurduk. Sağ olsun Başhekimimiz kurma çalışmalarını bitirdi ve bugün de halkımızın hizmetine sunuldu. Burada 12 yatağımız var. Palyatif bakım önemli, evde ve hastanede bakım yapıyorsunuz ama öyle bir an geliyor artık hastanın son zamanları oluyor, hem hastaya hem ailesine eziyet veriyor. O süreyi hiç olmazsa burada çeşitli aktivitelerle hastamızın ve ailesinin rahat geçirmesini sağlamak istiyoruz. Burada hasta yakınlarını da misafir edebileceğiz. Sağlık Bakanlığımız artık hakikaten ciddi ve önemli işler yapıyor. Evde bakım hastaları için her türlü imkanı sağlıyor. Hasta memnuniyeti en üst seviyede. İnşallah sağlıklı bir ömür geçirir Balıkesir’de ki vatandaşlarımız ama ihtiyaç duyulduğunda böyle bir yerin olduğu da bilinmeli. Bu nedenle Başhekimimiz böyle bir çalışma yaptı kendisini kutluyoruz” dedi.

KANSER HASTALARI İÇİN

Yeni hizmete açılan Palyatif Bakım Ünitesi hakkında bilgiler veren Balıkesir Devlet Hastane Yöneticisi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr.Adil Ozan Gökuç “Birinci olarak önceliğimiz. Desteğe ihtiyacı olan hastaların bakımını yapmak ve onların aile yakınlarını bilinçlendirmek. İkincisi ise bizim evde bakım hizmetlerini takip ettiğimiz yaklaşık 500 yatalak hastanın, evde bakımı yapılamadığı taktirde buraya gelip yeniden eğitim vereceğimiz ve hastalıklarıyla ilgileneceğimiz bir merkez olarak açıyoruz. Yaşlı bir nüfusumuz var. Kanser hastalarıyla da ilgilenmek istiyoruz. Bu hasta gurupları için böyle bir merkez açtık. Burası sadece yatmaları için değil, aynı zamanda çeşitli aktiviteler yapabilmeleri için odalarımız mevcut. Hem hastalar hemde hasta yakınları için burada bir psikolog, diyetisyen, fizyoterapist çalışacak. Bir kompleks yapı halinde bu tür hasta guruplarına hizmet vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

AÇILIŞA KATILDILAR

Balıkesir Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende Palyatif Bakım Ünitesi açılış kurdelesini Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Hasan Hocaoğlu birlikte kesti. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.