Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bereketli Festivalde Balıkesir Es Geçildi

Bereketli Festivalde Balıkesir Es Geçildi
06 Haziran 2022 - 10:09

Bereketli Festivalde Balıkesir Es Geçildi

 

Uluslararası Balıkesir Kahvaltı Festivali yapıldı. “Çook Mutluluk” sloganıyla çıkılan yolda Balıkesir esnafı mutsuz ve değersiz hissettirildi. Festival düşüncesine tam not veren Balıkesirliler, organizasyonda Balıkesir’in esnafının, Balıkesir’in ürünlerinin değer görmediğini dile getirdi.

 

BTO BAŞKANI KULA “HATA VE YANLIŞLARIMIZ OLABİLİR”

Açılışta Gastronomi ve Turizmde marka şehir projesi ile yola çıktıklarını ifade eden Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, eksiklerimiz ve yanlışlarımız olabilir demişti. Hata ve yanlışımız nedeniyle affedin diyerek, kurumların birlikteliğini önemsediğini söylemişti.

BALIKESİR ESNAFI VE ÜRÜNLERİ DEĞER GÖRMEDİ

Festivalde Balıkesir BESOB veya Lokantacılar Odası gibi kuruluşların Ankara’da düzenlenen Balıkesir Tanıtım Günlerinde yaptıkları şovlar akıllarda kalmıştı. Balıkesir hem yerel medya hem de Ulusalda adından sıkça söz ettirmişti. Balıkesir’deki organizasyon eksikliğinin nedeni merak konusu oldu. Örneğin Balıkesir’in lezzette sınır tanımayan lokanta ustaları bu festivalde neden yoktu? Çağrılmadı mı? Çağırıldı, ancak katılım olmadı mı?

DEĞER VE MARKA MİLLİYETÇİLİĞİ ZAYIF

Festival bir Kültür öğesi ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bu festivalin önemli sac ayaklarından olması gerekirken, sadece el ilanlardan oluşan standı açıkçası hayal kırıklığı yarattı. ‘Balıkesir Milliyetçiliği elbette aidiyet açısından önem arz ediyor. Ne var ki bu festivale, Balıkesir’in değer ve marka milliyetçiliğinin yansıtılmadığı açıkça görülüyor.  HABER: MUHAMMED CAN AKYÜREK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.