Balıkesir Merhaba Gazetesi

BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ

BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ
01 Ekim 2014 - 0:12

Genel

Uzun yıllardan beri, çok fazla düşüntü yapılan bölge, Amerika kıtası yakınlarındaki, Miami’den Bermuda’ya ve Porto Rio’ya kadar uzanmaktadır. Küçük adalar arasında bulunan sığ deniz, birden kuyular halinde derinleşmekte ve üçgen adacıklar içerisinde manyetik dalgaların bulunduğu tespit edilmektedir. Ekvator çizgisinin tam üzerinde bulunan bu bölgede yıllardan beri enteresan olaylar olmakta ve bu olayların oluşumunu dünya teknolojisi çözememektedir. Bu enteresan ve muamma olaylar ekvator çizgisi boyunca Çin denizine kadar 12 ayrı bölgede zaman zaman oluşmaktadır.

ABD askeri üssü, yıllardan beri bu üçgen içindeki muamma olayları incelemekte ve rapor halinde özetleyerek, zaman zaman dünyaya açıklamaktadır. İlk olay 1950 li yılarda askeri bir uçağın bu bölgede uçuş yaparken, çevresinde silindirik cisimler görüldüğünü ve uçağın cihazlarının çalışmadığını bildirmesinden sonra kaybolmasıdır.

İkinci bir olay ise, bu adalardan birinde, tarlasında çalışmakta olan bir işçinin kaybolması, yardım isteyen çığlıklarının gökyüzünde duyulmasına rağmen kendisinin görünmemesi ve bilahare de yok olmasıdır.

1945 yılında bir torpido uçağı 19 nolu uçuşunu yapmak üzere flori dadan saat ikide ayrılıyor. Görev uçuşu esnasında, bermuda adaları üzerine geldiğinde, pilot teğmen, Cox Taylor, uçağın pusulalarının ve elektro manyetik cihazların çalışmadığını bildiriyor. Fakat bu uçak ve pilottan bir daha haber alınamıyor.  Arama kurtarma uçaklarının yaptığı araştırmalarda bir sonuca ulaşılamadığı gibi Donanma gemilerinin yaptığı aramalardan da bir sonuç alınamıyor.

Daha etkileyici olaylardan biride,1976 yılında Super Constelletion uçağının içindeki 42 yolcusu ile beraber ayni bölgede kaybolması idi. Ayrıca L. Ossa adlı kargo uçağının da ayni bölgede yok olması bölge üzerindeki araştırmaları daha da yoğunlaştırdı. Bu uçaklarda bulunan kurtarıcı botlar ve plastik bazı maddelerin su üzerinde kalacağı düşüncesi ile aylarca arama çalışmaları yapılmasına rağmen en ufak bir parça bulunamadı.

Buna benzer onlarca gemi, hücumbot ve uçak ayni bölgede kaybolması ve hiçbir iz bulunamaması bölge üzerindeki araştırmaların yoğunlaşmasına sebep oldu. Hala Amerika ve Küba askeri yetkilileri inceleme ve araştırma çalışmaları yapmasına rağmen, BERMUDA esrarını korumaktadır. Ayrıca bölgedeki denizde canlı varlık bulunmaması da bölgenin elektro manyetik bir kapsam içinde bulunduğunun işaretidir.

Bu bölge NASA ve PENTOGON yetkililerince tehlikeli bölge olarak ilan edilmiş amma tehlikenin ne olduğu henüz tespit edilememiştir. Yer Kürede sırları çözülemeyen bölgeler genellikle ekvator çizgisi üzeride bulunmaktadır. Bermuda şeytan üçgeni bölgesindeki esrar çözülemeyerek, günümüzde de sırlarını saklamaktadır. Yer kürede bulunan birçok sırrı çözemeyen insanlık, uzaydaki sırları çözebilir mi? sorusunun akıllarda durması gerekiyor. Hoşça kalın.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.