Balıkesir Merhaba Gazetesi

BESOB TORBA YASA KONUSUNDA ÖNCÜ OLACAK

BESOB TORBA YASA KONUSUNDA ÖNCÜ OLACAK
17 Ekim 2014 - 0:17

Genel

Torbada ne var? Başlığı altında, yeni yasa ile gelen yenilikler konusunda BESOB, SGK ve Vergi Dairesi tarafından oda genel sekreterleri ve oda başkanlarına bilgiler verildi.Şoförler Odası Toplantı salonunda yapılan toplantıya merkez ve ilçeler olmak üzere 86 oda başkan ve sekreteri katıldı.

BESOB Başkanı Fehmi Erdem’in ilk açılış konuşmasını yaptığı toplantıda Başkan Erdem, ‘ toplantıya katılan oda başkanları ve genel sekreterlerine teşekkür etti. Esnaf ve sanatkarımız Vergi Dairesine olan borçlarıyla ilgili bilgilensin istedik.Torba yasa ile ilgili işlemlerde öncü olacağınıza olan inancım tamdır.’ Şeklinde konuştu..

Oda Genel Sekreteri Hüseyin Saran’ın organize ederek yürüttüğü toplantıda Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, ‘Şoför Odalarından katılımlar olduğunu görüyorum bizim MTV ile ilgili bir afiş hazırlattık.Vatandaşlarımıza hatırlatalım istiyorum.’şeklinde konuştu.Vergi Dairesi Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyit Tekin 6552 sayılı alacakların yapılandırılması hakkında Taksitlerin kredi kartıyla,bizzat vergi dairesine nakden, banka yoluyla, mahsuben ödenmesine olanak sağlanacak. Taksitlerin süresinde ödenmemesi halinde ise bir takvim yılı içinde iki taksitten fazla aksatılması durumunda taksitlendirme bozulacak. Ayrıca cari dönem borçlarının da zamanında ödenmiş olması gerekecek. Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran MTV mükelleflerine fenni muayene imkanı da getirildi. Araçların muayenelerini süresinde yaptırmayanların 31 Aralık 2014 tarihine kadar araç muayenelerini yaptırmaları halinde bu kanun kapsamından yararlanma imkanı getirildi’diyerek bilgiler verdi.

Şoförler Odası Toplantı Salonunda yapılan bilgilendirmeye,BESOB Başkanı Fehmi Erdem,BESOB Başkan Vekili ve genelsekreteri,Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol,Vergi Dairesi Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyit Tekin, Denetim Grup Müdürü Ali Gündoğdu, SGK Kurum Müdür Ömer Çalışkan, 6 Eylül Merkez Müdürü Emine Akdoğan,Müdür Yardımcıları Halil İbrahim Koç,Bayram Öztürk,Niyazi Ceylan, oda Başkanları ve genel sekreterleri katıldılar. HABER:FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.