Balıkesir Merhaba Gazetesi

BEST Ar-Ge’de 23. sırada

BEST Ar-Ge’de 23. sırada
28 Kasım 2014 - 0:05

Genel

Hem araştırıyor hem geliştiriyor

Balıkesir Elektro Mekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Türkiye’nin ‘Araştırma GeliştirmeŞampiyonları’ listesinde; 250 firma arasında 23. sırada yer aldı. BEST, Ar-Ge’ye 18 milyon lira harcadı.

Türk İş dünyasının AR-GE yatırımlarını ölçen “Turkishtime Ar-Ge 250 Araştırması” açıklandı. Bir  Yırcalı Holding kuruluşu olan BEST – Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş farklı sektörlerden 250 firmanın yer aldığı Türkiye’nin Ar-Ge (Araştırma – Geliştirme)  Şampiyonları listesinde 23. Sıraya yerleşti. Bir önceki yıla göre 13 basamak yükselen BEST büyük bir başarıya  imza attı.

Ar-Ge alanındaki başarılarını arttırarak devam ettiren BEST A.Ş., ülkemizde bir çok tanınmış fiurmayı geride bırakarak, araştırma ve geliştirmede de lider bir kuruluş olduğunu kanıtladı. Araştırma ve geliştirmeyi büyüme stratejisinin bir parçası olarak ele alan BEST A.Ş, kendi know-how ve teknolojisini üreterek, ulusal ve uluslararası arenada rekabet gücünü daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

Daha önceden de bilindiği gibi BEST A.Ş., 61 mühendis ve teknik elemanının görev aldığı tam zamanlı Ar-Ge personeli ile 2010 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tüm şartları yerine getirerek, hem sektöründe, hem de bölgesinde ilk ve tek Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanmıştı.

HEDEF: 18 PROJE DAHA

TÜBİTAK ve Bilim Sanayi  ve Teknoloji Bakanlığı destekli 10 adet projeyi başarı ile tamamlayan, 4 adet projeye devam etmekte olan firma, 2014 yılı sonunda devlet destekli proje sayısını 18’e çıkarmayı hedefledi.

Bölgede üniversite-sanayi işbirliğinin de öncüsü olan BEST A.Ş,  BAÜ – Balıkesir Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü ile birlikte Sanayi Tezleri (SAN-TEZ) kapsamında 4 adet projeyi hayata geçirdi. BEST A.Ş.’nin öncülüğünde gerçekleştirilen bu projeler sayesinde birçok yazılım ve alt yapı malzemesi üniversitelere Ar-Ge teşvikleri sayesinde aktarılıyor. Böylece BEST, üniversitelerdeki akademik bilginin sanayiye aktarılması hususunda bir köprü görevi yapıyor. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.