Balıkesir Merhaba Gazetesi

BEST lidere yenildi

BEST lidere yenildi
04 Mayıs 2015 - 0:01

Genel

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden BEST, geçtiğimiz haftasonu Sinpaş Denizli Basket’e konuk oldu. 8 maçtır yenilmeyen BEST, maç boyuınca üstünlüğünü koruyan Denizli’ye rağmen son çeyrekte Serhan Kavut ve Cem Coşkun’un bulduğu sayılarla oyuna ortak olsa da, 74-73 yenildi.

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf Sinpaş Denizli oldu. Eski Best’li oyuncu Mehmet Özdoğan’ın sayılarına Cem Coşkun ile karşılık veren BEST, ilk çeyreği 24-13 geride tamamladı. İkinci çeyrekte Osiris Eldridge ve Alper Özcan’ın boyalı alandan bulduğu sayılarla farkı 16 sayıya kadar çıkaran Sinpaş Denizli’ye BEST Coleman ile cevap verse de soyunma odasına 44-35 geride girmeye engel olamadı. Üçüncü çeyrekte Wiggins’in üçlüğüne Mehmet Özdoğan art arda üçlüklerle farkı açan Sinpaş Denizli’ye Cem Coşkun’un bulduğu sayılarla ile karşılık veren BEST, dördüncü çeyreğe 59-48 yenik girdi.

Dördüncü çeyrekte temposunu artıran ve Cem Coşkun ile Coleman’ın bulduğu sayılarla oyuna ortak olan BEST, karşılaşmanın son saniyelerinde Serhan Kavut’un üçlüğü ile ilk kez öne geçse de, Sinpaş Denizli maç boyunca oynadığı iyi oyunu son saniyelerde de göstererek maçtan 74-73 galip ayrıldı.
BEST’te Cem Coşkun 22 sayıyla, Wiggins 19 sayıyla takımın en çok sayı üreten oyuncuları olurken, Sİnpaş Denizli’de Jeremiah Wilson 16 sayıyala Eldrigde 15 sayıyla galibiyetin mimarlarındandı. GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.