Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Beyaz Eşya Sektöründeki Büyüme Artarak Devam Ediyor”

“Beyaz Eşya Sektöründeki Büyüme Artarak Devam Ediyor”
23 Şubat 2021 - 10:12

“Beyaz Eşya Sektöründeki Büyüme Artarak Devam Ediyor”

Bakan Varank, “Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticisi konumundaki Türkiye’nin, sektördeki büyümesinin artarak devam etti. Ocakta üretimin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38, ihracatın ise yüzde 17 artış gösterdiğini açıkladı.

İhracata Yönelik Konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Twitter hesabından ocak ayı beyaz eşya üretimi ve ihracatına ilişkin açıklamalar. Bakan Varank, Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticisi konumundaki Türkiye’nin, sektördeki büyümesinin artarak devam ettiğini vurgulayarak, “2021 Ocak ayında beyaz eşya üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38, ihracatı ise yüzde 17 artış gösterdi. Sektörde çalışan emekçilerimiz takdiri hak ediyor. Tebrikler!” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKBESD Verilerini Paylaştı

Bakan Varank, paylaşımında Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) beyaz eşya sektörünün 2021 Ocak ayı üretim ve ihracat verilerinin bulunduğu infografiğe de yer verdi. Geçen yıl söz konusu ayda 1 milyon 705 bin ürün, bu yıl ocak ayında da 2 milyon 2 bin ürünle ihraç artışı gerçekleşti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.