Balıkesir Merhaba Gazetesi

BGYC ’UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE’

BGYC ’UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE’
8
11 Mart 2019 - 18:53

Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti tarafından başlatılan ‘Uyuşturucu ile Mücadelede Toplumun Rolü’ konulu yarışma için oluşturulan komisyon toplandı. Kazanan Okullarımızdaki öğrenciler, belli oldu.

BGYC, Balıkesir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğindeki yarışma için komisyon önceki gün toplandı. Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Semra Aman Akyürek, dernek olarak bu yıl uyuşturucu ile mücadele konusunda mücadeleye etkin bir şekilde ortaklık edeceklerini söyledi. Konuyla ilgili olarak bir yarışma fikri ile önce Toplumun rolünü anlatan öğrencilere ulaşmak istediklerini ve 7’den 70’e bağımlılıkla mücadele için farkındalık yaratmak istediklerini söyledi. Ülkemizde ve şehrimizde uyuşturucu ve terör belası ile mücadele verildiğinin altını çizdi. Madde bağımlılığının tehlikeli boyutlarına dikkat çeken BGYC Başkanı Akyürek, bir törenimiz olacak konuyla alakalı ve ödüllerimizi de öğrencilerimize burada takdim edeceğiz’ dedi.

BGYC TÖREN HAZIRLIĞINDA

Balıkesir il genelinde düzenlenen yarışmada öğrencilere spora teşvik edici ve kitap okuyarak araştırıp geliştirmeye fırsat tanıyan hediyeler verilecek. Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (BGYC) tarafından düzenlenecek tören için hazırlıklar başladı. BGYC, bu yıl madde bağımlılığı konusunda mücadele de etkin rol alacaklarını söyledi. Bir STK olarak paydaşlık noktasında ilimizin Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve gerekse Üniversitemizde bu konuda duyarlı. Cemiyet olarak biz, bu paydaşlığı gençlerimiz için sorumluluğumuzu yerine getirmek için çeşitli etkinliklerle farkındalık ve medyada da görünürlüğü de işin içine katarak bu konudaki duyarlılığın yayılmasını istiyoruz. Gelecek hepimizin diyorsak hepimiz elimizi taşın altına koymalı ve ülkemiz, gençliğimiz için tehlikeleri bertaraf etmeliyiz, ediyoruz ve edeceğiz. Nihan Merve Yılmaz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.