Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bigadiç 4 Eylül’ü kutluyor

Bigadiç 4 Eylül’ü kutluyor
06 Eylül 2014 - 0:06

Genel

Bigadiç 4 Eylül’ü kutluyor

Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümünü kutlayan Bigadiç, renkli günler geçiriyor.

03

 

4 Eylül Düşman İşgali’nden Kurtuluş Günü Etkinlikleri kapsamında birçok faaliyete imza atan Bigadiç Belediyesi birbirinden gösteri ve organizasyonlara sahne oldu.
Akhisar Belediyesi ile Ferman Halk Oyunları Ekibi, Turfullar ve Kayalıdere Halk Oyunları Ekiplerininin coşkulu folklor gösterilerine sahne olan Kurtuluş Günü etkinliklerinde Kazakistan’dan gelen ekibin gösterileri de seyircilerden büyük alkış aldı.
Etkinlikler kapsamında askeri bandonun yanısıra Paramotor Uçuş Gösterileri de yer alırken, Tramp Atışları da yapıldı. Çekişmeli mücadelelere sahne olan Tramp Atışları sonucunda dereceye girenlere Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu tarafından tüfek hediye edildi. Akşam ise Kurtuluş Savaşı ve Vatan Sevgisi konulu bir panel düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şener Teker’in konuşmacı olarak katıldığı panelde milli mücadele ve kurtuluş savaşının önemi, yaşananlar ve bugünlere ulaşılmasında tarih sahnelerinde yaşanan ayrıntılar anlatıldı.
Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu Kurtuluş Günü nedeniyle yaptığı konuşmada “Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için 92 yıl önce başlatılan mücadelenin bugün farklı biçimlerde de devam etmesi gerektiği bilinci ve hassasiyetini belirterek başta Bigadiç Halkı’nın 4 Eylül Kurtuluş Günü’nü ve diğer kardeş ilçelerimizin kurtuluş günlerini ve düşmanın yurdu terk ettiği tarih olan büyük gün 9 Eylül’ü büyük bir kıvançla kutlarım” dedi.
HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.