Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİGADİÇ BELEDİYESİ ‘ÖNCE VATANDAŞ’DEDİ

BİGADİÇ BELEDİYESİ ‘ÖNCE VATANDAŞ’DEDİ
15 Nisan 2015 - 0:01

Genel

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ‘Bigadiç için yapılabilecek her türlü hizmetin arkasındayım’ diyerek vatandaşların sorunlarına çözüm olmayı ve özellikle yaşam alanlarında kullandıkları yolları ve çocuklar için oyun alanlarını sağlıklı ve güvenli bir şekilde inşa etmeyi sürdürüyor.
Belediye Başkanı İsmail Avcu, yapılan altyapı çalışmalarını da bizzat takip ediyor. Önceki gün yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Avcu , Bigadiç-Yağcılar yolu üzerindeki genişletme çalışmalarında incelemelerde bulundu. Bigadiç –Yağcılar yolu genişletme çalışmalarının başladığını belirten Başkan Avcu, 30 km’lik yolun 15 kilometresinin alt yapı çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.
15 KÖPRÜ YAPILACAK
Yapılması düşünülen 15 köprü inşasının 4’ü tamamlandı. Dar alanın 13 metre, geniş olan yerin 25 metre olacağı yolda ulaşımda mahalleliye büyük kolaylık sağlanması planlandı. Hiç bir kamulaştırma maliyeti ödenmeden yapılan yol çalışmasının kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Yolun tamamlanmasının ardından ağaçlandırmaya da önem veren Bigadiç Belediyesi Balıkesir Bigadiç girişinde yaptığı ağaç çalışmasını bu yolda da yapacak. Yeşile verilen önemle birlikte hem doğa korunmuş olacak hem de yoldan geçen vatandaşların rahat bir nefes alması sağlanacak.
ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ
Bigadiç Belediyesi merkezde kurulan çocuk parklarının yanında çevre mahallelerdeki çocukları da unutmadık dedi. Oyun parklarının kurulumlarına başlandığını belirten Başkan Avcu, “Bu konuda da’ çalışmamız sürüyor ve şuanda Yağcılar, Kırca, Adalı, İlyaslar, Çeribaşı, Beğendikler, Çamköy, Yeniköy, Işıklar, Kargın, Küçük Kargın, Değirmenli, Dede çınar ve Çömlekçi mahallelerimizde oyun parklarımız kuruldu. 45 tanesinin yapımı tamamlandı. Tam kurulumlar için çalışmaları ekiplerimiz yürütüyor. Çocuklar bizim geleceğimiz ve oyun oynayıp mutlu olmak en doğal hakları onlar varsa oyun alanları da olacak. Bugüne kadar yapılan hizmetlere durmak yok daha fazlasını Bigadiç hak ediyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.