Gündemİlçe Haberleri

Bigadiç Bu Özel Günü Piknikle Kutladı

Bigadiç Belediye Başkanı Mustafa Göksel ve Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın, "Engelliler Haftası" kapsamında düzenlenen pikniğe katıldı.

Bigadiç Bu Özel Günü Piknikle Kutladı

Bigadic Bu Ozel Gunu Piknikle Kutladi 1
Bigadiç Bu Özel Günü Piknikle Kutladı

“Onların her zaman yanındayız”

Etkinlikte konuşan Başkan Göksel, engelli vatandaşlarımızın toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. Başkan Göksel, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada, hep birlikte güzel bir günü paylaşmak için toplandık. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımlarını artırmak, onların yüzlerini güldürmek ve hayatlarını kolaylaştırmak bizim öncelikli görevimizdir. Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Onların her zaman yanındayız ve ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Bigadic Bu Ozel Gunu Piknikle Kutladi 2
Bigadiç Bu Özel Günü Piknikle Kutladı

Engellilere Destek Projeleri Devam Edecek

Göksel, belediyenin engelli vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verdi: “Belediye olarak, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla pek çok projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Engelli rampaları, özel park alanları, sosyal aktiviteler ve eğitim destekleri gibi birçok alanda onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız, Bigadiç’te engelli bireylerin daha rahat ve mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamaktır.”

Sosyal Hayat Vurugus

Kaymakam Aydın ise yaptığı konuşmada, engellilerin sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti. “Bu hafta, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için önemli bir fırsat. Biz de bu etkinliklerle onların yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz,” ifadelerini kullandı.

Bigadic Bu Ozel Gunu Piknikle Kutladi 3

Aileler ve Çocuklar Pikniğe Yoğun İlgi Gösterdi

Piknik, engelli vatandaşlar ve ailelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Doğayla iç içe, samimi bir atmosferde düzenlenen etkinlikte, katılımcılar keyifli vakit geçirdiler. Belediye ve kaymakamlık yetkilileri, engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımını artırmak için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını ve bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirttiler.

Haber: Bülten

Bigadiç’ten Eğitime Vizyoner Adımlar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu