Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bigadiç mezbahası törenle açıldı

Bigadiç mezbahası törenle açıldı
18 Mayıs 2015 - 0:04

Genel

Bigadiç mezbahası ve kapalı hayvan yeri açılışı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Yardımcısı Kutbettin Arzu ve Balıkesir protokolünün katılımıyla önceki gün gerçekleştirildi.
Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu açılış konuşmasına açılışa teşrif eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Yardımcısı Kutbettin Arzu ve Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’a şükranlarını sunarak başladı. Hayvancılıkta ve ette birinci sırada olan Bigadiç’e son derece modern ve dünya standartlarına uygun bir mezbaha kazandırdıkları için mutlu olduğunu belirten Başkan Avcu, “3 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız bu tesisin yanında en az 500 hayvan satışının yapılabileceği Kapalı Pazar yerinin de açılışını yapmaktan onur duymaktayım” diyerek çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.
ÜLKEMİZ DÜNYAYA KENDİNİ TANITACAK
Başkan Avcu’nun ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Yardımcısı Kutbettin Arzu kürsüye gelerek, “Bugün burada Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker sizlerle olacaktı. Fakat Ankara’ya gitmek zorunda kaldılar. Bana telefon edip bugunkü programda bizlerden birinin olması gerektiği söyleyerek bu programa katılmamı rica ettiler. Bende tüm gece yolculuk yaparak Diyarbakır’dan geldim. Burada sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim” dedi. Bakan Yardımcısı Arzu, “Böyle çalışmalarla ülkemiz dahada kalkınarak, gelişerek tüm dünyaya kendini tanıtacaktır” diye konuştu.
AÇILIŞI BAKAN YARDIMCISI YAPTI
Halk oyunları gösterisinin ardından Bakan Yardımcısı Arzu açılış kurdelesini keserek tesisin Bigadiç’e hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından tesiste incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Arzu ve Balıkesir protokolü incelemelerin tamamlasından sonra ise Yeşilli camiinde Cuma namazı kıldılar. Bigadiç merkezinde yapımı tamamlanan parkı da ziyaret eden Arzu ve beraberindekiler vatandaşlar ile sohbet ederek istek ve sıkıntılarını dinlediler.
Açılışa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Yardımcısı Kutbettin Arzu’nun yanı sıra, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balikesir Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Gıda Ve Kontrol Genel Müdürüİrfan Erol, Ak parti Milletvekili Tülay Babuşcu, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Savaştepe Kaymakamı Müfit Gültekin, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir İl Jandarma komutanı Ömer Arık, Bigadiç Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Beyhan Çömezoğlu,Bigadiç İlçe Emniyet Müdürü Sayın Serkan Yılmaz,Bigadiç İlçe Jandarma Komutanı Mehmethan Doğan, Bigadiç Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.