Balıkesir Son Dakika HaberleriGündemİlçe HaberleriÖzel Haberler

Bigadiç’in cevizli parkı

Bigadiç’in cevizli parkı

Balıkesir’in Bigadiç ilçe girişinde yer alan ve ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Cevizli Piknik ve Mesire Alanı, ceviz ağaçlarının gölgelediği geniş bir çim alan üzerinde yer alıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte ilçe vatandaşlarının ve dışarıdan gelen ziyaretçilerin hafta sonu eğlencesi haline gelen piknik alanı, ağaçların oluşturduğu gölgenin altında serinlemek isteyen vatandaşların uğrak noktası haline geliyor.

Piknik alanının yanı sıra doğal etkinlikler de bulunuyor
Cevizli Piknik ve Mesire Alanı, sadece vatandaşların piknik imkanı sunmak ile kalmıyor, aynı zamanda çeşitli doğa etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Doğa ile iç içe bulunan alan içerisinde, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor.

Bigadiç’in Cevizli Parkı
Bigadiç’in Cevizli Parkı

Aileler ve gençler keyifli vakit geçiriyorlar
Ayrıca, piknik alanı içinde bulunan çocuk oyun alanları ve spor sahaları, ailelerin ve gençlerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Ağaç gölgelerinde kitap okuyanlar, arkadaşlarıyla mangal keyfi yapanlar ve çocuklarını oyun alanlarında eğlendiren aileler, Cevizli Piknik ve Mesire Alanı’nda unutulmaz anlar yaşıyorlar.

Bigadiç’in Cevizli Parkı
Bigadiç’in Cevizli Parkı

Haftanın yorgunluğu en iyi burada atılıyor
Cevizli Piknik alanında mangal yapan Ege Tartıl, “26 yaşındayım ve Bigadiç’te yaşıyorum. Cevizli Piknik alanı ilçe vatandaşları tarafından bilinen bir yer. İlçe vatandaşlarının aile boyu ziyaret ettiği bir yer olarak da biliniyor. Kış dönemlerinde çok fazla uğrama imkanımız olmuyor. Havaların soğuması ile bir özelliğini bir anlamda yitiriyor. Ancak havaların ısınmasıyla birlikte ilçe vatandaşları olarak genelde burayı tercih ediyoruz. Çünkü ilçe içerisinde haftanın yorgunluğu en iyi burada atılıyor. Geniş bir araziye sahip ve bu arazi ağaç gölgesi altında yer alıyor. Görüp, görebileceğiniz her yer insana bir hoş geliyor. Bana göre en büyük özelliği ise zemininin doğal bir çimden oluşması. Bazen buraya gelen vatandaşlar, doğallığı tamamen yaşayabilmek için örtü bile almıyorlar. Ayrıca bizim ilçemizde mangal yapmak bir kültür haline geldi. Mangal yapabilmek için böylesine doğal alanlardan birisi olarak Cevizli Piknik alanını buluyoruz. Hafta içi biraz daha sakin geçerken hafta sonları ise hem ilçe vatandaşları hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından yoğun geçiyor. Mangal yapmak isteyen vatandaşlar, arkadaş grupları veya arkadaş ortamları ile gelip burada bulunuyorlar. Aynı zamanda spor yapmak isteyenler de burada bulunuyor. Sabah erken saatlerde koşu yapmak için gelenler ve akşam serinliğinde yararlanmak isteyenler” dedi.

Bigadiç’in Cevizli Parkı

Doğada ki diğer canlılar da bu mesire alanını tercih ediyor
Sadece insanlar değil, doğanın diğer misafirleri de bu mesire alanından nasibini alıyor. Ağaç gölgelerinde dinlenmek isteyen kuşlar ve diğer hayvanlar, Cevizli Piknik ve Mesire Alanı’nı adeta bir sığınak olarak kullanıyorlar. Ziyaretçiler, bu dostlarını da unutmuyor ve onlar için su ve yiyecek bırakarak yardımcı oluyorlar.

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu