Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİGADİÇ’TE HİZMETİN ÇITASI YÜKSELİYOR

BİGADİÇ’TE HİZMETİN ÇITASI YÜKSELİYOR
27 Kasım 2014 - 0:25

Genel

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ilçe ziyaretleri kapsamında ilçeleri tanıyor. Ekonomik yapıdan ve yapılan çalışmalardan tarihi ve kültürel faaliyetlere kadar pek çok konuda bilgi alıyor.
2 aylık süre içerisinde 20 ilçeyi dolaşan Vali Mustafa Yaman mesai saatleri dışında da incelemelerini sürdürmeye devam ediyor.
Vali Mustafa Yaman Bigadiç’te kurulu ihracat yapan Avcular şirketinde de incelemelerde bulundu. Avcular şirketinin Amerika, Kanada ve İngiltere ülkelerine ihracat yaptığı biliniyor.

Vali Mustafa Yaman’ın Bigadiç ziyareti oldukça renkli geçti. Kaymakamlık ziyareti sonrasında Bigadiç Belediyesini de ziyaret eden Vali Yaman, Belediye Başkanı İsmail Avcu’dan ilçeye yapılan yatırımlar ve hizmetlerle ilgili bilgiler aldı.
Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde faaliyet gösteren ve ihracat yapan bir firma olan Avcular şirketinde istihdam odaklı ve çiftçi memnuniyetini sağlayan çalışmalar yapılıyor. Yüzde 95’i ihracat. Yüzde 5 iç satışla birlikte imalat yapan Avcular Karesi onaylı marka ile sektöre canlılık katıyor. İmalatı yapılan ürünler Amerika, Kanada ve İngiltere ihraç ediliyor.

Avcular ltd şti yetkili Hasan Avcu  yaptığı bilgilendirmede kapsamında üretim ve ihracat çalışmalarını şöyle değerlendirdi;
1999’da kurulan firmamızda imalat ve ihracat yağıyoruz. Çiftçilerimize katmadeğer yaratmak için etkin çalışmalar yürütüyoruz. Bigadiç’te Kurulu şirketimizde istihdamı da önemli buluyor ve üretim için gerekli iş gücüne katkı sağlayan 60 çalışanımızla üretim yapıyoruz. Bu arada sezona bağlı çalışan sayımız 250’yi buluyor. Bölgenin domates alımında bugüne kadar domates üreticimiz sadece salçacı faktörünü görürken biz kaliteli domatesleri onlardan yüksek fiyata alıyor ve kurutma işlemini burada gerçekleştiriyoruz. Salçaya giden domatesler kurutmada kullanılmaz ama salçacı domatesi aynı fiyattan alır. Kaliteli olan ürüne biz firmamızda katma değer yaratmış oluyoruz. Hem üreticimiz için hem de müşterinin memnuniyeti için. Domates üreticimize maksimum kazanç sağlanmış oluyor.
SÖZLEŞMELİ TARIMLA GÜVENDE OLAN ÇİFTÇİLER
‘Çiftçilerimizle sözleşmeli olarak çalışıyoruz. Aynı zamanda Devletimizin sunduğu desteklerden faydalanmış oluyorlar. Bölgede potansiyel sebze üretimi mevcut. Biber ve domates alanında. İmalat ve ihracat ağımızla en iyi şekilde hizmet gayemiz var. Hem biz, hem çalışanlarımız ekmek yemiş oluyor bu bizi mutlu ediyor. Sözleşmeli tarım sayesinde üreticimiz Kendini güvende hissediyor. Malı açıkta kalmamış oluyor. Bizde bölgemizin ürünlerinin katma değere çevrilmesinden dolayı mutlu oluyoruz. İnsanlara istihdam kapısının aralanması ve üreticilerimizin ekonomik hayata canlılık katması adına tesislerimizde yapılan imalatımız ve ihracat ağımızla Bigadiç’te hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.’

Avcular ltd şti yetkili Hasan Avcu  ‘Kaliteli domatesler kurutmada kullanılıyor. Mala kattığımız katma değer oluyor. Maldan fayda sağlanmış oluyor. Çiftçilerimizle sözleşmeli olarak çalışıyor ve devletimizin sağladığı desteklerden faydalanılmış oluyor. Ekilen ürünü güvende hissederek sözleşmeli tarım sayesinde çiftçilerimizde rahat oluyor. Bigadiç’te kurduğumuz şirketimizde verimli çalışmalar yaptığımızı düşünüyor ve bu bilinçle yolumuza devam ediyoruz.’ dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu belediyenin çalışmaları ile ilgili olarak yapılan hizmetleri anlattı. Bigadiç’te 7’den 70 ‘e yaşayan herkes için farklı güzellikleri yaşatma gayretinde olduklarını söyleyen Avcu çocuklarımız için eğitim, sağlıklı yaşam için spor, ilçemiz için altyapıdan yollara kadar herşeyin çalışmasını yaptık. Devam eden projeli çalışmalarımız var. Bigadiç’te halkın yaşantısına mutluluk katacak her hizmete imza atacağız’ dedi.
HABER :SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.