Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİGADİÇ’TE SEÇİMİN NABZI

BİGADİÇ’TE SEÇİMİN NABZI
18 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

Seçimin Nabzı Bigadiç ile devam ediyor. Bigadiç ilçesi geçtiğimiz 2011 genel seçimlerini yüzde 53 Ak Parti, Yüzde 28 CHP ve yüzde 10 MHP ‘nin aldığı oy oranı ile geride bırakmıştı. Yerel seçimler de Belediye Başkanlığında oldukça hareketli geçen seçim atmosferinde AK Partili Mustafa Göksel’in aday gösterilmemesi sonucunda Saadet Partisine geçmesi ile Bigadiç merkez ve mahallelerinde çetin bir yarış olmuştu. AK Partili İsmail Avcu 13bin 400 oy alarak seçimin galibi oldu.
*Bigadiçte CHP’ li seçmenlerde Milletvekili adaylarına olan tepkiyi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafiflettiği görülüyor.
*Sonuç olarak Bigadiç te vatandaşlarla yaptığımız sohbetler sonucunda ortaya çıkan tabloda Mahmut Poyrazlı’nın ve Recep Çetin’in…SAYFA  6 DA

SEÇİM TURUNDA BİGADİÇ
Bigadiç ilçesi geçtiğimiz 2011 genel seçimlerini yüzde 53 Ak Parti, Yüzde 28 CHP ve yüzde 10 MHP ‘nin aldığı oy oranı ile geride bırakmıştı. Yerel seçimler de Belediye Başkanlığında oldukça hareketli geçen seçim atmosferinde AK Partili Mustafa Göksel’in aday gösterilmemesi sonucunda Saadet Partisine geçmesi ile Bigadiç merkez ve mahallelerinde çetin bir yarış olmuştu. AK Partili İsmail Avcu 13bin 400 oy alarak seçimin galibi oldu.
Genel seçimlerde istikrar isteyen vatandaşlar, adaylarla ilgili olarak adaydan çok partiye oy veriyor. Bigadiç te te 7 Haziran renkli sonuçlara gebe görünüyor. Bunun nedeni Yerel seçimlerde Göksel’in şahsında Saadet Partisine aldığı 7bin 998 oyun büyük bir çoğunluğunun Ak Partili seçmen olduğu ve bunların tekrar partilerine döneceği konuşuluyor. Ancak CHP ve MHP’li Seçmeninin kararsız olduğu ciddi bir şekilde Bigadiç ilçemizde de göze çarpıyor. Bu bölgede Cumhuriyet Halk Partisinin ön seçimle belirlediği adayların ilk üçünü Marmara bölgesinden olmasına bir tepki olduğu hissettiriliyor. Ancak Cumhuriyet Halk Partisinde Adayların Bandırma bölgesinden seçilmiş olmalarına gösterilen tepkiyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun ziyaretinin hafiflettiğini ifade eden vatandaşlarda var.

**Bigadiç’te CHP seçmeninde adaylara olan tepkiyi Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin hafiflettiği görülüyor.
**Yerel seçimlerde Saadet Partisinde Mustafa Göksel’e oy verdiğini söyleyen vatandaşlar Milletvekili seçimlerinde tercihini Ak Partiden kullanacak.

Bigadiç merkez ve kırsalında genel seçimlerde görülen istikrar göze çarpıyor. Sohbetlerimiz sırasında çıkan ilginç detaylarda özellikle CHP, MHP ve diğer partilerden geçişler olabileceğinin altı çiziliyor adayların belirgin aday olmadıklarını belirten bazı vatandaşlar, istikrardan yana oy kullanmak istiyoruz ifadelerini kullanıyor. Önemli olan bir diğer seçmense, Yerel seçimlerdeki Saadet’in oyunu arttıran kesim. Bu kez yine AK Parti diyor. Sonuç olarak Bigadiç te vatandaşlarla yaptığımız sohbetler sonucunda ortaya çıkan tabloda Mahmut Poyrazlı’nın ve Recep Çetin’in yakından tanınmasının kendi partilerine belirli  oranda katkı sağlayacağı kesin gibi. SEMRA AMAN AKYÜREK& KAMİL AKYÜREK

BİGADİÇTE  DURUM
Seçimin Nabzı Bigadiç ile devam ediyor. Bigadiç ilçesi geçtiğimiz 2011 genel seçimlerini yüzde 53 Ak Parti, Yüzde 28 CHP ve yüzde 10 MHP ‘nin aldığı oy oranı ile geride bırakmıştı.
Yerel seçimler de  Belediye Başkanlığında oldukça hareketli geçen seçim atmosferinde AK Partili Mustafa Göksel’in aday gösterilmemesi sonucunda Saadet Partisine geçmesi ile Bigadiç merkez ve mahallelerinde çetin bir yarış olmuştu. AK Partili İsmail Avcu 13bin 400 oy alarak seçimin galibi oldu.
Bigadiç’te Saadet Partisi’nin yerel seçimlerde genel seçimlerdeki 3bin 666 oyunu Göksel sayesinde 7bin 998 oya çıkardığı görülüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde emanet oylar geri dönüyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 62 ile süreci tamamlıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İhsanoğlu yüzde35 ve yüzde 2 ile Demirtaş cumhurbaşkanlığına verilen oy oranlarını bu şekilde tamamlamış.
Bigadiç merkez ve kırsalında genel seçimlerde görülen istikrar göze çarpıyor. Sohbetlerimiz sırasında çıkan ilginç detaylarda özellikle CHP, MHP ve diğer partilerden geçişler olabileceğinin altı çiziliyor adayların belirgin aday olmadıklarını belirten Bigadiçliler istikrardan yana oy kullanmak istiyor. Önemli olan bir diğer seçmense, Yerel seçimlerdeki Saadet’in oyunu arttıran kesim .Bu kez yine AK Parti diyor. Yerelde şahsa verdikleri oyun genelde Ak Partiye verileceğini söylüyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.