Gündemİlçe Haberleri

Bigadiç’te Ücretsiz Aşı Programı Başlıyor

Bigadiç’te Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele Programı Kapsamında Ücretsiz Aşı Temini Protokolü İmzalandı

Bigadiç’te Ücretsiz Aşı Programı Başlıyor

Bigadicte Ucretsiz Asi Programi Basliyor 1
Bigadiç’te Ücretsiz Aşı Programı Başlıyor

Ücretsiz Aşı İçin İmzalar Atıldı

Balıkesir Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü ile Bigadiç Belediye Başkanlığı arasında yapılan işbirliği kapsamında, 2024 yılı için hayvan hastalıkları ve zararlıları ile mücadelede önemli bir adım atıldı. Bigadiç İlçesi’nde gerçekleştirilecek programlı aşılamalar için ücretsiz aşı temini ve uygulanması protokolü imzalandı.

Üreticilere Destek

Protokol töreninde Balıkesir Tarım ve Orman Bölge Müdürü Erkan Alkan, Bigadiç Belediye Başkanı Mustafa Göksel’e teşekkür ederek üreticilere sağlanan bu destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. İmza törenine Bigadiç Kaymakamı Mehmet Halis Aydın ve ilçe yönetimi de katılım sağladı.

Bigadicte Ucretsiz Asi Programi Basliyor 2
Bigadiç’te Ücretsiz Aşı Programı Başlıyor

“Bu adımı atmaktan dolayı mutluluk duyuyorum”

Bigadiç Belediye Başkanı Mustafa Göksel, törende yaptığı konuşmada, “Üreticilerimizin yanında olduğumuzu göstermek adına bu protokolü imzaladık. Bigadiç’in tarımsal üretimine ve hayvancılık sektörüne büyük katkı sağlayacak olan bu adımı atmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.

Törene Yoğun İlgi

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tezcan Koç, protokolün hayata geçirilmesiyle ilgili teknik detayları paylaşırken, Bigadiç Belediye Başkanlığı yönetimi ve ilçe müdürlüğü teknik personelleri de törende hazır bulundu. Protokol kapsamında, yetiştiricilerden aşı bedeli ve uygulama ücreti alınmadan yapılacak olan aşılamaların, Bigadiç’in hayvancılık sektörü için önemli bir destek olması bekleniyor.

Bigadicte Ucretsiz Asi Programi Basliyor 3
Bigadiç’te Ücretsiz Aşı Programı Başlıyor

Haber: Bülten

Burhaniye Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Yeni Adımlar Attı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu