Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİGADİÇTEN MÜJDE YAĞDI

BİGADİÇTEN MÜJDE YAĞDI
07 Kasım 2014 - 0:03

Genel

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ilçe kongresinde yaptığı konuşmasında Bigadiç’in gelişerek değişim gösterdiğini artan yatırımlarla birlikte istihdamında artış gösterdiğini söyledi. Bigadiçliye seçim öncesi ne söz verdiysek yapıyoruz, yapacağız diyen Başkan Avcu, bugüne kadar yapılan hizmetleri anlattı. Kırsal kesime uygulanacak su tarifeleri konusunda içiniz rahat olsun yapılan spekülasyonlar var diyerek önemli açıklamalarda bulundu.
BİGADİÇTE 2015 YATIRIMIN YILI OLACAK
Seçim öncesinde verilen sözlerin bir bir tutulduğunu belirten Başkan Avcu, ’Yatırımcının ayağının altına kırmızı halı sereceğiz dedik. Etibank bu konuda atılım sağladı.400-500 kişi çalışıyordu bugün bin500,2bin rakamlarını yakaladık.’ dedi.
YATIRIMCIYA KIRMIZI HALI
Seçim öncesinde verilen sözlerin bir bir tutulduğunu belirten Başkan Avcu, ’Yatırımcının ayağının altına kırmızı halı sereceğiz dedik. Etibank bu konuda atılım sağladı.400-500 kişi çalışıyordu bugün bin500,2bin rakamlarını yakaladık.’ dedi. Yatırım konusunda ETİBANK tan söz aldığını belirten Başkan Avcu’ Kendileri ile görüştüm 2015 yılı içinde ETİBANK’a 400bin ton öğütme kapasiteli tesis inşaatına inşallah başlanacak diyerek, programa alınan planlar doğrultusundaki hizmetlere de değindi. Başkan Avcu yatırımların bin kişilik istihdamı daha artıracak şekilde devam edeceği sözünü Etibank’tan aldık sözleriyle yatırım konusunda önemli gelişmelerin yaşandığı mesajını verdi.
Başkan avcu ‘Büyükşehirin jestidir’
İlçe kongresinde konuşan Başkan Avcu Köylerde kullanılan suların tarifelerine de değindi. Kırsal kesimdeki su konusunda ahır, besihane, sera bunlar ticari alan olacak, 4bin 6bin lira olacak gibi spekülasyonlar var. Bu işin böyle olmadığının canlı şahidiyim. İl başkanı Biz bu konuyu görüştük. Belediye başkanlarından oluşan bir komisyonda bu konu üzerinde çalıştık. Ben Büyükşehir belediye başkanım Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etmek, hem de minnetle bahsetmek istiyorum. Bize yetkiyi verdi. Milletin işini kolaylaştırın dedi. Balıkesir’de ilçelerinde daha iyi neler yapabiliriz diyerek çalışmalar yaptık. Bizim millete teşvikimiz olması lazım. Bakanlık devlet bize bu teşviki veriyor. İnşallah kırsal kesimde besihane, tavuk hane, seralarda ilçedeki şebeke suyunun yüzde 25’i yani Bigadiç’te suyun tonu 32’kuruş sınırlama yok. ‘dedi. Şimdiye kadar kullanılan su 800 lira ile bin600 lira idi. Bunu ben biliyorum. Şu anda tüm ilçedeki köylümüzün kullandığı ı suyun tonu 32 kuruş. Şeklinde konuştu.
HAYVANCILIK İÇİN MEZBAHANENİN KAPASİTESİ GENİŞLETİLİYOR
Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcı ilçe kongresinde yaptığı konuşmasında Belediyenin bugüne kadar yaptığı hizmetlerden bahsetti. Hizmetler devam edecek diyerek yapılması düşünülen planlar doğrultusunda önceki gün HAYKOP tarafından düzenlenen Aile Çiftliği programına katıldığını ve Bigadiç’inde bu doğrultuda hayvancılığa verilen önem ve süt konusunda birinciliği göğüsleyen bir il, ilçe olarak ilçelerinde mezbahanın kapasitesinin 5 kat büyütülerek hayvancılığa ivme kazandırılacağını açıkladı. Emaneti aldık alalı halkımızın teveccühüne layık olmak için çalıştık. Bunun için çalışıyoruz. İnancımızda halka hizmet hakka hizmettir. Halka efendi olmak değil hizmetkâr olmak vardır. Kalıcı olan insanlara faydalı olan eserler bırakmak. Dedi. Devamında şöyle konuştu: Büyükşehir yasası ile birlikte gelen değişimle Meralarımız, hazine arazilerimiz için katkı sunacak. Her mahallemizde organize hayvancılığı uygulayacağız. Söz verdiğim gibi özel teşebbüsten . Mezbahamızım kapasitesini 5 misli arttırarak yeni mezbahaya kavuşmuş olacağız. Biz mezbahayı yasa gereği 9 yıllığına kiraladık. Aynı mezbaha üzerinde büyük bir yatırım yaparak kapasitesini de büyük oranda arttırmış olacağız. Sütte birinciyiz. Büyükbaş hayvancılıktada öyle. Hayvancılığımız gelişecekse mezbahamızda gelişmeli inşallah yakın zamanda kazmayı vuracağız. Kapasiteyi arttırıyoruz.
İL BAŞKANI YENİ TÜRKİYE VURGUSU YAPTI
İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı ise ilçe kongresinde yaptığı konuşmada 2Bende Bigadiçliyim. Hemşehrinizim. Aranızda olmaktan gururu duyuyorum. Coşkulu partilileri görmekten dolayı mutluyum. İl Başkanı olalı 4yıl oldu. Kurucu genel başkanımız ve başbakanımız tarafından bu görev temin edildi diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: Bu andan itibaren de 2009’da Balıkesir’de belediye başkanlığını kaybettiniz.2014’te yapacağınız kazanmak. İlçe başkanlarımız belediye başkanlarımızla 2014 ‘te desteğinizle mahcup olmadık. Yeni Türkiye’nin adımlarını 14 Ağustos 2001’de attık. Yapacağımız daha çok şey var. Yeni Türkiye yolundaki en büyük dönüm noktası da cumhurbaşkanlığı seçimi idi. Bu topraklarda ilk defa halkın oyları ile seçtirmiş bir teşkilatız. Yeni Türkiye yolunda hep birlikte gayret ettik. Güçlü bir hükümet için güçlü bir parti teşkilatı gerekiyor. Kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz sürece daha güzel işlere imza atılacak diyorum.
HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.