Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİLGİSAYARI NASIL KULLANIYORUZ?

BİLGİSAYARI NASIL KULLANIYORUZ?
08 Ekim 2015 - 0:09

Genel

Sevgili Çocuklar bugünkü ÇOCUKÇA sayfamızda arkadaşlarımızın bilgisayarı nasıl kullandıklarını ve neler yaptıklarını öğrendik. İçerisinde bulunduğumuz bilişim çağında her yaştan insanın rahatça kullanabildiği bir dönemdeyiz. İlk ve Ortaokullarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zorunlu hale gelen Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi sayesinde okullarda öğrenciler daha bilinçli ve doğru şekilde bilgisayarı kullanabiliyorlar. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi alan Altıeylül İlköğretim Okulu öğrencilerine Bilgisayarı nasıl ve ne kadar sıklıkla kullandıklarını sorduk.

Kaan Turgut: Bilgisayarı kullanmayı biliyorum, iyi bir şekilde biliyorum. Vakit geçirmeyi seviyorum ama okullar açıldığından bu yana hafta sonu bilgisayarı kullanabiliyorum, hafta içi derslerimle ilgili bir şeyler varsa onun için bilgisayarı açıyorum. Hafta sonları oyunlar oynuyorum, internette geziniyorum ve Facebook’ a giriyorum.

Medine Kula: İlk bilgisayarı kuzenlerimden öğrendim. Hala bilmediğim ve kullanmadığım şeyler var. Çok fazla bilgisayar kullanmasam da zaman geçiriyorum. Bilişim teknolojileri dersinde öğretmenimiz bize daha çok şey öğretecek ve daha bilinçli bir şekilde bilgisayar kullanacağız.

Şimal Sözen: Bilgisayarla aram iyi, kullanmayı biliyorum, ödevlerimde ve derslerde anlamadığım konular olursa bilgisayardan bulabiliyorum. Burada bilişim teknoloji dersinde öğretmenimiz bize daha bilinçli ve anlaşılabilir şekilde bilgisayarı kullanmayı öğretecek çok zevkli bir ders.

 İsmail Öner: Bilgisayar kullanmayı biliyorum ve vakit geçirmeyi seviyorum. Bazen oyun oynuyorum, bazen fotoğraflara bakıyorum, bazende ders yapıyorum. Bilişim teknolojileri dersinde öğretmenimiz bize daha bilinçli bir şekilde bilgisayar kullanmayı öğretiyor. Böylelikle daha iyi bir şekilde bilgisayar kullanmayı öğreneceğiz.

 İsmail Akbaş: Bilgisayarı kullanırken genelde oyunlar oynuyorum. Araştırma ödevlerim olduğu zaman araştırma yapıyorum. Burada bilişim teknolojileri dersine girdik burada öğretmenimiz bize bilgisayarla ilgili bilgiler öğretiyor, derste öğrendiklerimizle birlikte daha iyi bilgisayar kullanacağız.

 Mert Çakır: Bilgisayarı genelde ders çalışmak ve araştırma yapmak için kullanıyorum. Hafta sonları oyunlar oynuyorum. Bilgisayara dair pek çok şey biliyorum ama bilişim teknolojileri dersinde daha fazla şey öğreneceğiz.

 Ecem Duran: Bilgisayarı ödevlerimi yapmak için kullanıyorum, araştırma ve ödevlerim için kullanıyorum. Daha bilinçli bir şekilde kullanmak için bilişim teknolojileri dersinde öğretmenimiz bize bilgisayarı daha iyi kullanmayı öğretiyor.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.