Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİLİM SANAT MERKEZİNDE

BİLİM SANAT MERKEZİNDE
24 Kasım 2014 - 0:20

Genel

BİLİM ADAMLARIMIZ YETİŞİYOR

Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi’nin Robot Teknolojileri Eğitimi Projesi kapsamında düzenlediği programda öğrenciler Bakanlık destekli projede uygulamalı olarak robot teknolojisini öğreniyor.

Geleceğin bilim insanlarının yetiştiği okuldaki yetenekli öğrenciler gösterdikleri beceri ile umut vaat ediyor. Ülkemizde son yıllarda özellikle bilişim çağını yakın takip eden yeni kuşaklar geleceğin mucitleri olmaya namzet.

Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda her pazartesi saat 17:00-19:00 arası düzenlenen eğitimlerde çoğunluğu 7.ve 8. sınıf olan 28 öğrenci, robot yapımı ve programlamaları eğitimi alıyor. Bakanlık destekli proje sonunda tamamı proje kapsamında oluşturulmuş olan 11 robot ulusal ve uluslar arası yarışmalara boy gösterecek.

Geçtiğimiz yıllarda da bu proje kapsamında üretilen robotlarla yurtiçi ve yurtdışında ödüller kazanıldığını belirten Fizik öğretmeni Nihal Arı Korkusuz bu senede birçok alanda robot tasarlayacaklarını ve daha büyük başarılarla Balıkesir’in adını duyurmak istediklerini belirtti. Çalışmalarını ciddiyetle sürdürün öğrenciler bu yılda ödül için güçlü adaylar arasında yer alacak gibi. HABER SEDAT KAYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.