Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİLSEM DEN ŞİİR GECESİ

BİLSEM DEN ŞİİR GECESİ
15 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi şiir gecesi düzenledi. Düzenlenen gecede çeşitli şairlerden şiirlerin okunduğu programda öğrenciler konuklara duygu dolu anlar yaşattı.

Çeşitli programlarla öğrencilerin bilimsel ve sanatsal yönde gelişimlerine katkıda bulunan Balıkesir Bilim ve Sanat merkezinde geçtiğimiz Çarşamba akşamı BİLSEM öğrencileri tarafından çok amaçlı toplantı salonunda şiir dinletisi düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay katıldı. Öğrenci velilerinin de katıldığı programa ilgi büyüktü. Necip Fazıl Kısakürek’ ten Atilla İlhan’ a, Ceyhun Atuf Kansu’ dan Sezai Karakoç’ a pek çok şairin şiirleri’ nin seslendirildiği gecede duygu dolu anlar yaşandı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz “Bilim sanat merkezi Balıkesir ilimiz için ayrı bir kurum. Bu merkez de Türkiye Çapında farklı alanlarda büyük dereceler elde etmiş öğrencilerimiz var. İnanın bu azımsanacak bir şey değil. Bu bizler için gurur verici tablo.Bu çalışmalar büyükler için küçük gibi görünse de gerçekte öyle değil, inanın bu kazanımlar daha büyük kazanımların habercisidir “ dedi.

“Bilsem Ailesi Okuyor”

Şiir dinletileri ve açılış konuşmalarının ardından BİLSEM öğrencilerinin başka bir projesi olan “BİLSEM Ailesi Okuyor” projesi kapsamında ödül töreni gerçekleştirildi. Öğrencilerin aileleriyle birlikte evlerde ve farklı ortamlarda kitap okuduğu ve bu kapsam da kitap okuma alışkanlığının amaçlandığı projede en çok kitap okuyan aileler ve öğrencilere ödülleri verildi. DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.