Görüntülü HaberlerGündemİlçe Haberleri

Bin 123 Mezarlıkta Bakım ve Temizlik

Mezarlıklarda Geniş Kapsamlı Temizlik Operasyonu

Bin 123 Mezarlıkta Bakım ve Temizlik

Mezarlıklarda Geniş Kapsamlı Temizlik Operasyonu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, uzun zamandır bakım görmeyen mezarlıklar için planlı bir temizlik çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi, Başkan Akın’ın talimatıyla, şehir genelinde bulunan bin 123 mezarlığın bakımını, onarımını ve temizliğini gerçekleştirecek.

Bin 123 Mezarlikta Bakim Ve Temizlik 3

Kent Estetiği, İlçe Hizmetleri 1. Bölge Dairesi ve İlçe Hizmetleri 2. Bölge Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından hızlı ve özenli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında, ağaç budama, yabani ot temizliği, genel temizlik ve bakım onarım işlemleri yapılıyor.

Bin 123 Mezarlikta Bakim Ve Temizlik 1

Her bir mezarlığın bakımı tamamlandıktan sonra ekipler, bir sonraki mezarlığa geçerek hizmetlerini sürdürüyor. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli dönemlerde ilçe belediyelerine ot ilacı dağıtılarak kontrolsüzce büyüyen ot balyalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Bin 123 Mezarlikta Bakim Ve Temizlik 2

Başkan Ahmet Akın, mezarlıkların her şehrin en manevi alanlarından biri olduğunu belirterek, ekiplerin uzun yıllardır bakım görmeyen mezarlıkları sırayla yenileyeceklerini ve her bir mezarlığın ecdadı için layık bir mabet haline geleceğini ifade etti.

Öğrenciler Empati Parkurunda Farkındalık Kazandı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu