Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİN HANEYE BİN SOBA AL SANA TEMİZ HAVA

BİN HANEYE BİN SOBA AL SANA TEMİZ HAVA
26 Aralık 2014 - 0:16

Genel

Balıkesir Büyük şehir, Karesi ve Altı eylül Belediyeleri tarafından ortaklaşa düzenlenen proje ile Balıkesir kirli havadan kurtulacak.Büyük şehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, ‘ üç belediye olarak Balıkesir’imizin kirli havadan kurtulması için bin Haneye bin doğalgaz sobası vereceğiz ve doğalgaz kullanımını teşvik edeceğiz’ dedi. Bin doğalgaz sobasını ilk alanlardan Ahmet Naciye Karabulut çiftinin gaz vanasını kendi elleriyle açan Başkan Uğur, Balıkesir’de yıllık 30 -35 bin ton kömür yanıyor.

Doğalgaz kullanan bir ilde bu rakam hayli fazla kömür yakmanın en büyük mahsuru hava kirliliği bunun yanı sıra külü ve pisliği çöp araçlarının bu külleri toplaması gibi birçok külfeti var oysa Doğalgaz sobasıyla hem ısınıp hem de ocak olarak kullanacaksınız’ şeklinde konuştu. Uğur Balıkesir’de her iki ilçe belediyemiz doğalgaz sobasına ihtiyacı olan vatandaşlarımızı tespit edecek ve bunların sobaları temin edilerek verilecek diyerek Balıkesir’de ilk doğalgaz sobasını verdiği Sakarya Mahallesi Mehmetçik sokakta oturan Ahmet Naciye çiftinin sobasını kendi elleriyle yaktı.

BAŞKAN UĞUR ‘YAŞANABİLİR YAPIN’DEDİ

2. Sakarya mahallesi Uzun sokak’ta oturan Sibel Karacanın evine giderek burada yeni bağlanan doğalgaz sobasını da yakan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Sibel Karaca’nın yaşadığı evin hayli viran olduğunu görünce yetkililere talimat vererek buraya ne gerekirse yapın yaşana bilir bir hale getirin’ dedi. HABER: HAYATİ KARAKURT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.