Balıkesir Merhaba Gazetesi

 Bin kere evet

 Bin kere evet
03 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Daha on günlük bebek iken, engelli hayatı başlayan Fatih, dün  Funda ile hayatını birleştirerek en mutlu günlerinden birini yaşadı.  Fatih, nikahını kıyan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun sorusunu “bin kere evet” diye yanıtladı.

Hayatın acımasızlığı ile henüz bebek iken tanışan, geçirdiği bir hastalık sonucu yürüyemez hale gelen, annesinin sırtında ilkokula gidip gelen, liseyi bitiren Fatih Çetintaş, dün hayatının en heyecanlı ve mutlu günlerinden birini yaşadı. Fatih Çetintaş(26) Bahçelievler mahallesi Saklıhan düğün salonunda nikahını kıyan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun sorusunu “Bin defa evet!”diye yanıtlayarak Funda Öztürk(27) ile dünya evine girdi.  Nikah töreninde çok heyecanlanan Fatih ve Funda’yı kalabalık bir davetli grubu da, yalnız bırakmadı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, nikah cüzdanını alkışlı bir oylama yaparak genç çifte. verdi. Başkan Kafaoğlu çifte; Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ederek küçük altın taktı. Nikah defterine imza atarken de çok heyecanlanan damat Fatih Çetintaş, Başkan Kafaoğlu’na ‘gelini öpebilir miyim?’ diye sorarak onu öptü ve kutladı. Salondakiler de alkışları ile onları kutladı.

ANNESİ YILLARCA SIRTINDA TAŞIDI

Doğumundan on gün sonra engelli geçirdiği bir hastalık sebebiyle engelli olan Fatih, yaşıtları gibi ne emekleyebildi, ne de yürüyebildi. İlkokula başladığında annesinin sırtında okula gidip gelebilen Fatih’in film gibi hayatı Star TV’de, Uğur Dündar’ın programında da Türkiye’nin gündemine gelmişti. Fatih yıllarca süren tedaviler sonunda bastonla yürüyebilir hale geldi. Fatih ile Funda’nın nikahına babası Şevket Çetintaş, annesi Ümmühan Çetintaş, kardeşi Ramazan Çetintaş, gelinin babası Abdulhamit Öztürk, tardeşi Yavuz Öztürk, ve diğer yakınları katıldı. Nikah töreninde geleneksel takı töreni yapıldı.

NE EMEKLEYEBİLDİ NE YÜRÜYEBİLDİ

Damat Fatih Çetintaş, bir hastalık sebebi ile ne emekleyebildi ne de yıllarca yürüyebildi, ama yılmadı. Fatih, tedaviler sonucu, ancak yıllar sonra bastonla yürümeye başlayabildi. Annesinin sırtında okula gidip gelerek  ilkokulu ve Özel İdare İş Okulu’nu bitirdi. HABER: CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.