İlçe Haberleri

Binaya Yandan Bakınca Görenleri Şaşırtıyor

Edremit'teki İlginç Mimari: İki Boyutlu Görünen Ev Görenleri Şaşırtıyor

Binaya Yandan Bakınca Görenleri Şaşırtıyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan ve iki boyutlu gibi görünen bir ev, dikkatleri üzerine çekiyor. Tuzcumurat Mahallesi Hamdibey Caddesi’nde yer alan bu ilginç yapı, ön cepheden bakıldığında tam bir ev izlenimi verirken, yan tarafından bakıldığında ise adeta iki boyutlu bir kağıt yaprağı gibi görünüyor. Özellikle sosyal medyada paylaşılan bu ev, çevredeki diğer binaların yıkılmasıyla birlikte daha fazla ilgi çekmeye başladı.

Edremit Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Kubilay Saygın Öztürk, bu ilginç yapının hikayesini paylaşarak, “Bu bina, Edremit’teki benzerlerinden biri. Bir taziye ziyareti sırasında fark ettim. Önünden baktığınızda normal bir yapı gibi görünüyor ama yanından geçince ilginç bir şekil alıyor. Buranın bir köşesi üçgen şeklindeymiş. Muhtemelen inşaat izni sırasında arazi anlaşmazlıkları nedeniyle böyle bir yapıya izin verilmiş. Şimdi, etrafındaki binalar yıkıldığı için bu yapı daha belirgin hale geldi.” şeklinde konuştu.

Binaya Yandan Bakınca Görenleri Şaşırtıyor

Bölgenin kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bu bölge, eski ahşap yapıların yerine betonarme binaların yapıldığı ve kentsel dönüşümün gerçekleştiği bir yer. Yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin desteğiyle buranın yeniden planlanması ve kentsel dönüşümün sağlanması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Bandırmaspor’un Sporcu Konaklama Tesisi Faaliyete Geçti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu