Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bir adım da BAÜ’de

Bir adım da BAÜ’de
23 Eylül 2014 - 0:07

Genel

Sorunları birlikte çözmek adına birlik oluşturan üniversiteler, Balıkesir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. Sorunları görüştü

ADIM ÜNİVERSİTELERİ BİRLİĞİ NEDİR

04

 

Birbirine coğrafi ve kuruluş tarihi olarak yakınlığı olan, ortak sorunlara ortak çözüm arayan üniversiteler tarafından yürütülen İşbirliği Programı çerçevesinde, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel ve teknolojik araştırma-geliştirme projeleri, sosyal ve kültürel alanlarda yapılacak ortak çalışmalarla ilgili esasları belirleniyor, bu doğrultuda çalışmalar yapılıyor.

Adım Üniversiteleri Birliği 2. Grup İdari Toplantısı, 18-20 Eylül 2014 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) ev sahipliğinde yapıldı.

Balıkesir Üniversitesi’nde yapılan toplantıya BAÜ’nün yanı sıra; Adnan Menderes Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi ile Uşak Üniversitesinden idari birim temsilcileri katıldı. Baü’deki açılış programı ile başlayan program dahilinde BAÜ Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan da bir konuşma yaptı. Rektör Alkan, Adım Üniversiteleri toplantılarında alınan tavsiye kararlarının kendilerince önemsendiğine dikkat çekti. BAÜ Genel Sekreteri Orhan Durak da, konuk Üniversite temsilcilerine toplantının amacı ve Balıkesir Üniversitesi bilgiler verdi.

REKTÖR ALKAN DA KATILDI

Açılışın ardından programa katılan Üniversiteler, Ayvalık’a hareketleri esnasında Havran Seyit Onbaşı Anıtı, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Ayvalık Şeytan Sofrası bölgesini ziyaret etti. Toplantı programı daha sonra 19 Eylül 2014 tarihinde Ayvalık’taki grup oturumları ile devam etti. Oturumların ardından düzenlenen yemeğe, BAÜ  Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan da katılarak, Adım Üniversiteleri temsilcilerini çalışmalarından dolayı kutlayıp, teşekkür belgelerini takdim etti.

ADALARI GEZDİLER

Genel Sekreterlik, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi, Hukuk Müşavirliği, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile Personel Daire Başkanlığı yöneticilerinin katıldığı oturumların ardından değerlendirme sunumları yapılarak sonuç raporları paylaşıldı. Sunumların ardından kapanış konuşmasını yapan BAÜ Genel Sekreteri Orhan Durak, çalışmalarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti.

Adım Üniversiteleri II. Grup İdari Toplantısı, Ayvalık’ta düzenlenen Adalar gezisi ile sona erdi. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.