Köşe Yazıları

Bir balerinin korkulu rüyası 2

Bu ilk yazımın devamıdır lütfen ilk yazımı okumadıysanız bu yazıyı okumayınız çünkü olay örgüsüne tamamen hakim olmak zor olabilir.

Bir balerinin korkulu rüyası 2

Bu ilk yazımın devamıdır lütfen ilk yazımı okumadıysanız bu yazıyı okumayınız çünkü olay örgüsüne tamamen hakim olmak zor olabilir.

Petrick o gün çok korkunç bir olaya şahit olmuştu. Binanın içindeki yangını çıkartan çocuğun kaçtıktan sonra bütün tablo ve eserlerini yok edişini izliyordu. Nasıl olduysa bütün tablolarından geriye hiçbir iz kalmamıştı, özlediği ve sevdiği her şeyi resmettikten sonra hisleri de sanki yangında yok olmuştu.

Bir Balerinin Korkulu Ruyasi 2 1

İlgili Makaleler

Kabanı ve şapkasını aldıktan sonra binanın çevresinde şüphe ile dolaşan genç bir kızı fark etti. Nedenini anlayamasa da çok kurcalamamaya karar verdi, genç kızın tek yaptığı şey birkaç kez etrafta dolanmak ve insanlara soru sormaktı epey korkmuş ve meraklı gözüküyordu. Sonunda Petrick şapkasını uçuran rüzgara bir kez isyan etme fırsatı bulmuştu çünkü şapka tam da yangının çıktığı binanın tam da üstüne doğru ilerliyordu. Şapkayı kararlılıkta tutan Nova Williams saçlarını alel acele bir örgü ile kurdelelerle bağlamıştı. Kızın şapkayı tutmasının ardından şapkanın sahibi ile göz göze geldi, bu adam tanıdıktı bir yerlerde daha önce görmüştü.

Bir Balerinin Korkulu Ruyasi 2 2

Petrick Nova Williams’ı hiç tanımamış gibi davranacaktı çünkü öyle yapması gerekiyordu zira bir resminde Nova Williams’ın hiç de beğenmeyeceği kemerli burnunu resmetmişti halbu ki Nova’yı en çekici ve güzel yapan özelliği kemerli burnuydu. Nova şapkayı uzattı ve nazik bir şekilde gülümsedi.  Nova Williams bu yabancıya ona nereden tanıdık geldiğini çok sormak istiyordu ama bunu yapmak yerine sadece şapkayı verdikten sonra oradan uzaklaştı. Gökyüzünden düşen yağmur taneleri sıcak havayı biraz da olsa serinletmek için yağıyordu. Petrick ofisine dönmeliydi, araştıracak çok işi vardı özellikle de o balerin hakkında.

Bir Balerinin Korkulu Ruyasi 2 3

Okyanusun dalgaları vururken karaya bir kez daha seslendi rüzgar kayaya gizemini koruyan şişe bu sefer farklı bir yere seyahat edecekti ve bu sefer kesinlikle amacına ulaşacaktı.

  1. yazının sonu

1 Balerinin Rüyası ve Korkunç Gerçekler

Nursima Akyürek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu