Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi İle İnançlı Nesiller

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi İle İnançlı Nesiller
01 Temmuz 2021 - 16:36

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi İle İnançlı Nesiller

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şubesinin başlattığı proje ile öğrenciler, önce okudular, sonra yazdılar ve düzenlenen törenle ödüllerini aldılar

Eğitim-Bir-Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Genel Merkezi’nin başlattığı, “Bir Bilenle Bile Nesil Projesi” kapsamında, geçtiğimiz yıl başlayan bu yıl da 3. sü düzenlenen, Balıkesir’de Ortaöğretim kurumlarında yaklaşık 700 öğrencinin katıldığı, her ay bir kitabın okunması ve ardından yazılan kompozisyonların değerlendirilmesi sonucu belirlenen, dereceye girmiş öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreni, geçtiğimiz 30 Haziran 2021 Çarşamba günü, Balıkesir Öğretmenevinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Ödül törenine Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, sendika İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Projede emeği geçen koordinatör öğretmenler, proje değerlendirme jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

***

Mehmet Çabuk’un açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Mehmet Çabuk konuşmasında şunları söyledi ; “ Pandemi nedeniyle ertelenen,aslında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başından beri  devam eden,il genelinde 700 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz projemizin bu yıl 3.sünü düzenlemiş olduk.  Önümüzdeki yıllarda bu sayının kartopu gibi büyüyerek artacağını ümit ediyorum. Amacımız medeniyet değerlerine bağlı inançlı, ülkesini, bayrağını, milletini seven nesiller yetiştirme yolunda katkı sunmaktır. Toplumumuzda son günlerde yaşadığımız çocuk katliamları, cinayetler gibi vahşetler, iyi ve vicdanlı insan yetiştirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu katliamları yapan vicdansızlar da bir zamanlar masum bir çocuk iken, ne oldu da bu masum çocuk büyüyünce bir canavara dönüştü? Bunu iyi irdelememiz lazım. Bir an önce tedbirini almamız lazım.

Gençler! Sizler, bizim için umutsunuz. Kendi medeniyet tarihimizden hareketle kurulacak yeni medeniyet hamlemizin Fatihlerisiniz . Eğer, siz hem şahsi hayatınızda hem de medeniyet çabamızda başarılı olmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan uğraşı verin. Hem manevi ilimlerde hem de maddi ilimlerde bir adım önde olun. Türkiye’mizin medeniyet davası için öncü olacak nesiller sizin içinizden çıkacak; inanın. Ümmetin toparlanışı için, mazlum insanlığa el uzatmak için, bir ayağınızı bu coğrafyaya sabitleyin, diğer ayağınızla dünyayı dolaşın. Eğer bunu becerebilirsek, bugün zor görünen şeyin yarın çok kolay olacağını da görürsünüz. ” dedi. Mehmet Çabuk konuşmasının sonunda katılımcılara, emeği geçen İlçe Başkan ve yönetim kurullarına, koordinatör öğretmenlere, değerlendirme yapan jüri üyelerine ve dereceye giren öğrencilerin annelerine ve babalarına böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür etti.

Dereceye giren öğrenciler için hediye olarak; 1.lere Yarım Altın, 2.lere Çeyrek Altın, 3.lere de Gram Altın ve plaket verildi.

Dereceye giren öğrenciler ise şu isimlerden oluştu:

1.Kitap;Merhum Cahit ZARİFOĞLU’nun Yaşamak isimli eseri

KOMPOZİSYON BİRİNCİSİ MUHARREM HASBİ KORAY ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ NİSANUR GÜLER

KOMPOZİSYON 2. Sİ   ŞULE YÜKSEL ŞENER ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİ SÜHEYLA BETÜL SALMAN

KOMPOZİSYON 3. CÜSÜ DURSUNBEY ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİ ESRA AŞIK

2.Kitap; Rasim ÖZDENÖREN’in Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler isimli eseri

KOMPOZİSYON BİRİNCİSİ KEPSUT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ EDA AKIN

KOMPOZİSYON 2. Sİ   BANDIRMA ALİ ÖZTAYLAN  ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİ TUÇE KAÇAR

KOMPOZİSYON 3. CÜSÜ BALIKESİR CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ DAMLA EROĞLU

3.Kitap; Merhum Cengiz AYTMATOV’un Gün Olur Asra Bedel

KOMPOZİSYON BİRİNCİSİ İVRİNDİ ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİ FAİZE AÇAN

KOMPOZİSYON 2. Sİ   BANDIRMA ALİ ÖZTAYLAN  ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİ AYŞENUR AYDIN

KOMPOZİSYON 3. CÜSÜ KEPSUT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ EDA AKIN

  1. Kitap;Merhum Bilge Kral Aliya İzzet BEGOVİÇ’in İslam Deklerasyonu isimli eseri

KOMPOZİSYON BİRİNCİSİ KEPSUT ANADOLU  LİSESİ ÖĞRENCİSİ EDA AKIN

KOMPOZİSYON 2. Sİ   KEPSUT  ANADOLU  LİSESİ ÖĞRENCİSİ TUBA KARAKAŞ

KOMPOZİSYON 3. CÜSÜ KEPSUT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ FATMA TÜRKER

Projede görev alan Danışman Öğretmenlere plaket, değerlendirme Komisyonunda görev alan Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine teşekkür belgesi takdiminden sonra ödül töreni, yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.