Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bir de bakan çıksa

Bir de bakan çıksa
15 Nisan 2015 - 0:11

Genel

Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve Ak Parti Belediye Başkanları Ankara’da.

Ak Parti Milletvekili Adayları tanıtım toplantısı bugün Ankara Arena’da yapılıyor. Pazar günü de Balkonuk’ta yapılacak Milletvekili adayları tanıtım toplantısı için Ak Parti Balıkesir Teşkilatı tam sürat çalışıyor. Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan tanıtım toplantısı ile ilgili açıklamasında, “Eski il, ilçe başkanlarımız ve bilhassa il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizle birlikte kapsamı geniş tutulan bir çalışma sistemi ile davetlerimizi yapıyoruz ve herkesi Pazar günü aday tanıtımımıza bekliyoruz” dedi.
3 BİN 73 SANDIK
AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Büyükşehir MERHABA’ya yaptığı açıklamada seçim günü Balıkesir genelinde 3 bin 79 sandık konulacağını söyleyen Okran, ”Sandık kurulu başkanı ve bizde 3-3-3 kuralı var. Genel Merkezimiz, her bir sandıkta 9 kişinin görevlendirilmesini istiyor. Bizim minimum çapta yapmamız gereken; 1 asil 1 yedek ve müşahit bulundurmamız gerekiyor. İl çapında bu da 10 bine yakın kişi ile sandıklara sahip çıkmak demek’” dedi.
BİLGİ KİRLİLİĞİNE ÖNLEM AKBİS
Oy sayımını takip için kullandıkları AKBİS  sistemi ve SKM hakkında da bilgi veren İl Başkanı Okran, “Telefonla bağlantılı. Bir siztem. TV’lerde açıklanmadan önce telefonla hangi durumda olduğumuzu mesaj yoluyla öğrenmiş oluyoruz. Bu şekilde Doğru bilgilendirilmiş olacağını düşünüyoruz. Biliyorsunuz daha önceleri CİHAN yanlış bilgilendirmeler yaptı. Ankara’da başka bir adayı seçilmiş ve kazanmış olarak gösterdi. Parti bazında bu tip durumlarla karşılaşmamak için özel bir çalışmamız var. Ayın 17-18 ve 19’unda Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanımız, il hukukçuları ve ilçe SKM başkanları, il eğitimcileri 3 gün boyunca kampa gidiyor. Kampı tamamladıkları zaman eğitim almayanlara eğitim verip sandıklarda hazır hale gelmiş olunacak.
HAK NEYSE O
AK Partiİl Başkanı Okran, seçim sonuçlarına yönelik olarak ise, “Sandıklarda hak edilen neyse o olsun. Kimseye haksızlık olmasın. Ben bu görevlere gelmeden önce okul sorumlulukları yaptım. Adliyede görevliyken sabah bir giriyorsunuz, akşama kadar çıkmanız mümkün değil. Yapılan işlem gelen sonuçların bilgisayara girilme kısmı ile ilgili idi. Unutamadığım bir durum var gözümün önde; AK Parti ile MHP altlı üstlü idi ve bizim 154 oyumuzu MHP’ye yazıldı. 47 oyu da Ak Partiye yazıldı. Burada bayan herhalde yanlışlıkla yaptı diye düşünüyorum.”
PAZAR GÜNÜ YOLLAR BALKONUK’A ÇIKACAK
Aday belirleme sürecinde 73 Aday Adayının başvurduğunu hatırlatan Okran,  “73 aday adayı vardı, bir kısmı aday oldu diğerleri olamadı. Elimden geldiğince hepsine mesaj gönderdim. Mühim olan da budur herkes olumlu olarak geri dönüş yaptı. Aday adaylarımızın Niyeti, fikri Ak Parti ise zaten olumlu dönmeliydi öyle de oldu. Tanıtım toplantımızda eski il, ilçe başkanlarımız ve bilhassa il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizle birlikte kapsamı geniş tutulan bir çalışma sistemimizle partilimize değer veriyoruz. Vefalı olmak durumundayız. Herkesi Pazar günü yapılacak olan aday tanıtım toplantımıza bekliyoruz.
EKSİKSİZ VE TAM HAZIRLIK
Bugün yapılacak aday tanıtım toplantısı için Ankara’da olan İl Başkanı Dinçer Okran, tanıtım toplantısı öncesi yaptığı değerlendirmede önemli açıklamalarda bulundu. Orkan, “Önceki gün itibari ile sandık resmi başkanları ile ilgili tüm ilçelerde ilçe seçim kuruluna başvurularımızı yaptık. Bugün itibarı ile parti bazında sandık kurulları ile ilgili üye çalışmamızı yapıp seçim kuruluna verdik. Şimdi de alındı belgelerini toplamaya başladık. Eksiksiz ve tam seçime hazırlanıyoruz. 7 Milletvekili adayımız ile tanışma toplantımızı ve çalışma takviminin belirlenmesi toplantımızı gerçekleştirdik. Milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldık. Burada (Ankara) milletvekili adaylarımızla bir toplantı gerçekleştireceğiz” dedi.
ADAYLARIMIZ ÖZ BE ÖZ BALIKESİRLİ
Pazar günü saat 16.00’da adaylarımızın tanıtımının Balıkesir ayağı gerçekleşecek. Ayın 20-21’i gibi adaylarımızın nerede nasıl çalışma yapacağı konularında bilgilendirmiş olacağız. Adaylarla ilgili olarak  ‘ithal aday’ söylemlerini doğru bulmadığını belirten İl Başkanı Okran, “Bir şeyin ithal olması için o yöre ile bağının olmaması lazım. Biri Ankara teşkilatımızın en üst kademesinde MKYK’da diğeri teşkilatlarda bulunmuş zaten bizimle. Hepimiz bir şekilde gurbete gidiyoruz. Okumak maksadı ile olsun, iş olanağı olsun bu yadırganacak bir durum değil. Memleket dışına çıkınca ithal mi olunuyor. İster istemez yaş itibarı ile olsun bizden yaşça büyükler. Fazilet, Refah, BBP, CHP, den gelenler vardı ve biz Türkiye’nin partisi olduk. Sonuçlar memlekete hayırlı olsun. Daha önce de demiştim 3 bayan adayımızın olması muhtemel diye; ikinci bir isteğim daha vardı bir bakanın aradan çıkması. Bu da olursa her şey çok daha farklı olacak. Büyükşehir Belediyesi çalışıyor, bir de bakanımız çıkarsa çok daha güzel şeyler olur. İçimizden gelen Ak Parti sevdası ise sükûnetle düşünüp konuşmalı diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.
SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.