Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİR MOTİVASYON VE SİNERJİ OLUŞTURMA MODELİ: BİGEP

BİR MOTİVASYON VE SİNERJİ OLUŞTURMA MODELİ: BİGEP
13 Kasım 2020 - 11:35

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantı ile Karesi ve Altıeylül İlçeleri’ndeki resmi/özel okul müdürlerine tanıtıldı.

 

 

KARESİ VE ALTIEYLÜL MÜDÜRLERİ KATILDI

 

Balıkesir Valiliği koordinasyonunda hayata geçirilip İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde Karesi ve Altıeylül İlçeleri’nde görev yapmakta olan resmi/özel tüm okul müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantı ile okul müdürlerine tanıtıldı.

 

TANITIM FİLMİ İZLENDİ

 

Balıkesir’in eğitim potansiyelini tüm paydaşları ile güçlendirmek amacıyla Balıkesir Valiliği himayesinde ve Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Belgesinin “Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” hedefinin yol göstericiliğinde çeşitli alanlarda başarıyı izlemek ve geliştirmek için hayata geçirilen projenin amacı ve özel hedefleri hazırlanan tanıtım filmiyle katılımcılara sunuldu.

5 BAŞLIKTA ELE ALINDI

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık’ın Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin (BİGEP) sunumu ile proje, detaylarıyla katılımcılarla paylaşıldı ve “Akademik alanda uygulanacak çalışmalar, proje tabanlı çalışmalar, sanatsal sportif kültürel ve sosyal alanlardaki etkinlikler ile yarışmalar, yenilikçi eğitim öğretim ortamları ile tasarım beceri atölyeleri alanındaki çalışmalar ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminin etkili ve verimli kullanımına yönelik çalışmalar” şeklinde beş ana başlıkta kapsamı belirlenen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin uygulanmasında idareci ve öğretmenlerin gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında okul idarecilerine bilgi verildi.

 

DETAYLAR PAYLAŞILDI

 

BİGEP Proje İzleme ve Değerlendirme Modülü hakkında da katılımcıların bilgilendirildiği toplantıda, başarıyı ölçmede uygulanacak değerlendirme ölçütleri ve gerçekleştirilecek ödüllendirme sisteminin detayları toplantıya katılanlarla paylaşıldı.

 

 

“İNANCIM TAM ”

 

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız : “Sayın Valimizin himayelerinde ‘Eğitime Yeni Bir Bakış’ sloganıyla hayata geçirilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin ilimizde çok başarılı bir şekilde uygulanması amacıyla tüm okul müdürlerimizin üzerlerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceklerine inancım tamdır. Projenin; yirmi ilçemiz, tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“TAKIM RUHU İLE GÜZEL İŞER YAPACAĞIZ ”

 

BİGEP’in, bir motivasyon ve sinerji oluşturma modeli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Vali Hasan Şıldak: “BİGEP, bir motivasyon ve sinerji oluşturma modelidir. Okul yöneticileri, öğretmenleri belirli hedefler etrafında toplamayı; eğitim alanındaki tüm paydaşları dinamik ve istekli hale getirmeyi; velileri eğitim sürecine dahil etmeyi; ildeki iş dünyasının eğitim alanına ilgisini çekmeyi; gönüllü ve sonuç odaklı çabalarla tüm ilde izleme, takip, değerlendirme ve ödüllendirme mekanizmasını işleterek eğitimi birinci öncelik haline getirmeyi amaçlayan bir takım çalışmasıdır. Balıkesir’imizde de takım ruhu ile eğitim alanında çok güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi. Gerçekleştirilen tanıtım programına; Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Millî Eğitim MüdürüYakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.