Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİREYSEL EMEKLİLİK DEYİP GEÇMEYİN

BİREYSEL EMEKLİLİK DEYİP GEÇMEYİN
11 Haziran 2015 - 9:08

Genel

Vakıf emeklilik ve Groupama güvencesiyle Pırlant Sigorta Sahibi Zübeyda Saçan Bireysel Emeklilik Sisteminin çalışma hayatı boyunca yapılacak düzenli küçük tasarrufların uzun vadede değerlendirilmesi olduğunu belirtti.

Vakıf Emeklilik, Groupama emeklilik ve Acıbadem sigorta Balıkesir acenteliğini sürdüren Pırlant Sigorta Sahibi Zübeyda Saçan Bireysel Emeklilik Sistemi ve özel sağlık sigortası ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2003 yılından bu yana Balıkesirlilere hizmet veren Pırlant Sigorta Sahibi Zübeyda Saçan, Bireysel Emeklilik Sistemi ile özel sağlık sigortası hakkında Balıkesirlilere profesyonel danışmanlık imkanlarıyla hizmet verdiklerini belirtti.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ

Bireysel emeklilik sistemi bireylerin emekliliklerinin de rahat etmeleri için düzenli olarak tasarruf da bulunmalarını sağlayan, sosyal güvenlik sistemini tamamlayan, yasayla düzenlenmiş ve devlet tarafından sağlanan katkı ile desteklenen bir kişisel geleceğe yatırım sistemidir.

UZUN VADELİ YATIRIMIN EN GÜZEL YOLU

Bireysel emeklilik siteminin emeklilik döneminde birikim yapılması amacıyla kurgulanan bir sistem olduğunu belirten Zübeyda Saçan “Bireysel emeklilik sisteminde yatırdığınız katkı payları uzman portföy yöneticileri tarafından yönetilen emeklilik yatırım fonlarından değerlenir. Birikimleriniz yatırdığınız her katkı payının etkisiyle kartopu gibi büyür. Hem emeklilik yatırım fonlarının kurgulanışı, hem de sistemin kartopu etkisi nedeniyle bu sistem kısa vadeli yatırım için pek uygun değildir” dedi.

Uzun vadeli yatırımın en güzel yolunun Bireysel Emeklilik Sistemi olduğunu ifade eden Pırlant Sigorta sahibi Zübeyda Saçan Bireysel Emeklilik Sisteminde 10 yıl kalmak koşuluyla 56 yaşında emekliliğe hak kazanıldığını belirtti.

KİMLER YARARLANABİLİR?

Bireysel Emeklilik Sisteminden kimlerin yararlanabilir sorusuna cevap veren Zübeyda Saçan “ Serbest meslek sahibi, ev hanımları, öğrenciler ve çalışma hayatında olsun olmasın isteyen herkes bu sistemden yararlanabilir” dedi.

Gelecekte emekli olduktan sonra emekli maaşının yetersiz olduğunun düşünenlerin Bireysel Emeklilik Sistemiyle bu duruma son verebileceğini belirten Saçan “ emeklilik döneminde kimseye ihtiyaç olmadan, kendi geliriyle hayatını sürdürmek isteyen herkesi bireysel emeklilik sistemine bekliyoruz” dedi.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ AVANTAJLARI

Bireysel emeklilik sisteminin rahat bir emeklilik, profesyonel danışmanlık hizmetleri alımı ve devlet katkısı gibi avantajlar sağladığını belirten Pırlant Sigorta sahibi Zübeyda Saçan “Bireysel Emeklilik Sistemi sadece emeklilik fikri değil, aynı zaman yapılan en iyi tasarruf planıdır. Hiçbir işletme hiçbir sektör ayda yüzde 25 kazanç ile başlamış oluyorsunuz. Bu avantajı her vatandaşın kazanmasını isteriz” dedi.

İnsanlar genel de bireysel emeklilik sistemi ile ilgili tam anlaşılır bilgi edinemediklerini ve belli önyargılarla bu sisteme baktıklarını belirten Zübeyda Saçan “ Pırlant Grup olarak üye ve üye adaylarımıza finansal danışmanlık hizmeti vererek en iyi şekilde anlatmaya ve bilgilendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Bireysel Emeklilik Sisteminin yanı sıra Sağlık Sigortası ile de Balıkesirlilere hizmet veren Pırlant Sigorta Acıbadem sigorta ile birlikte sağlık sigortası hizmeti vermekte. Sağlık işlemlerinde SGK’ nın da yetmediği yerler olduğunu ifade eden Pırlant Sigorta Sahibi Zübeyda Saçan “ Günümüzde tehlikeli hastalıklarla boğuşurken, kendi gücünüz yok ise SGK bu durumda yetersiz kalabilir. Acıbadem Sigorta’ ya mahsus sağlık sigortasını Pırlant sigorta aracılığı ile uzman sağlık danışmanlarımızla halkımıza hizmet veriyoruz” dedi.

“HASSASİYETLERE UYGUN HİZMET VERİYORUZ”

Profesyonel bir ekiple Balıkesirlilere sigorta ve bireysel emeklilik konusunda hizmet eden Pırlant Sigorta sahibi Zübeyda Saçan “ Pırlant uzman danışmanları ve portföy yöneticileri olarak kişinin yatırım hassasiyetlerine göre hizmet veriyor. Pırlant, üyesine para piyasası ve sermaye piyasası konusunda yönlendirici bir gruptur.” dedi

Pırlant Sigorta profesyonel ekibi ve güler yüzlü hizmeti ile Hisar içi Mahallesi, Yaymacılar Caddesi, 1’nci alaca sokak Kamelya Apartmanı kat:1 no:8 ‘ de hizmet vermeye devam ediyor.SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.