Balıkesir Merhaba Gazetesi

Biz büyük bir aileyiz

Biz büyük bir aileyiz
20 Kasım 2014 - 0:06

Genel

BASIN TOPLANTISI YAPTI

MÜSİAD Balıkesir Temsilcisi Harun Ertaş, fuarla ilgili basın toplantısı yaptı. Ertaş, derneklerinin gelişim sürecini, felsefesini anlattı ve bu yılki fuarın kapsamı hakkında bilgiler verdi.

102 ülkeden 7 bin seçkin işadamı buluşuyor.

Asya’dan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya yüzlerce firmayı, binlerce girişimciyi bir araya getirecek15’inci MÜSİAD Uluslar arası Fuarı, 26 Kasımda İstanbul’da açılıyor.

İstanbul’u dünya ekonomisinin merkezi haline getirecek olan 15’inci MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18’inci Uluslararası İş Forumu Kongresi (International Business Forum-IBF) 26 Kasım Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ınaçılış konuşması, misafir ülkelerin devlet başkanlarının selamlama konuşmalarının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretçilere hitap edecek.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen fuar, Asya’dan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Afrika ülkelerine ve Türkî Cumhuriyetlere kadar uzanan coğrafyadaki yabancı şirketleri ve işadamlarını buluşturacak.

MÜSİAD’IN HAYALİNİ ANLATTI

15’inci MÜSİAD Uluslararası Fuarı, bu yıl 500 yerli ve yabancı katılımcı firmayı, 102 ülkeden 7 bin seçkin işadamını, 200 bin yerli ziyaretçiyi ve 1000 şirketin stantlarıyla yer alacağı katılımcıyı 100 bin metrekare alana yayılmış 8 salonda bir araya getirecek.

MÜİAD Balıkesir Temsilcisi Harun Ertaş, fuarla ilgili basın toplantısında yaptığı açıklamasında, MÜSİAD’ın kuruluş felsefesi ve amacını belirtti, derneklerini:“Bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 5 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir ‘İş Adamları Derneği’dir” diye tanımladı.   

ULUSLAR ARASI İŞ FORUMU İLE AYNI ZAMANDA

Harun Ertaş bu yılki fuarın içeriği hakkında bilgi verirken, “ayrıca Bu yıl, Teknolojiye ve özellikle Bilgi Teknolojilerine verdiğimiz önemi daha da arttırarak, ‘High Tech Port’ konseptiyle, fuarımızda başlı başına bir hol ayırdık. Son 2 MÜSİAD fuarımızda, ‘Yeni Teknolojiler Sergisi’ adıyla gerçekleştirdiğimiz, teknoloji üreten proje sahipleri ile firmaları bir araya getiren bölümümüz bu sene, Türkiye’nin teknoloji üreten devlerini, proje sahiplerini yurtiçinden ve yurtdışından gelen yatırımcılar ile buluşturmak üzere, bir ‘High Tech Port Fuarı’na’ dönüştürüldü” dedi. Öte yandan;1995 yılından bu yana Türkiye’de düzenlenen Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin 18’inci toplantısı, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı’yla eş zamanlı olarak 26-30 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. HABER: KAMİL AKYÜREK

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.