Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİZ OKUYORUZ YA SİZ?

BİZ OKUYORUZ YA SİZ?
08 Nisan 2015 - 0:02

Genel

EFE AVCI: Kitabımız sensiz bilgi olmaz. Kitap sen bize bilgi vermezsen çalışkan olamayız. Sen en iyi arkadaşımsın. Siz en iyi kitaplarımızsınız. Yaşasın kitaplarımız.

ALPEREN KUTLU: Kitap olmasaydı okuma yapamazdık. Kitaplarımız çok değerlidir. Bize çok yardımcı olur. Kitaplarımızı düzenli kullanmalıyız. Kitaplarımız en iyi arkadaşımızdır. Kitap okumayanın gözü kör dilsiz olur.

MERT GİRAY YALÇIN: Ben kitap okumayı çok severim. Ve ayrıca kitapların yararları çoktur. Mesela, bilgi verir. Kitaplar gerçekten çok yararlı her gün kitap okurum. Kitaplar olmasaydı. Bilgi edinemezsek bilgi eksikliği olabilirdi. Ama insanlar artık okumuyor, çoğu zamanını elektrikli aletlerle geçiriyor.

ALİ EFE ÇAĞLAYAN: Kitaplar olsa dünya şenleniyor ama kitaplar olmazsa dünya durur, eskiler unutulur insanlar dediklerini unutur ağaçlar kurur, ağaçlar çıkar kitaplar okunur. Çocuklar kitapları yakmayalım, yanımızda taşımalıyız. Boş zamanlarımızda okumalıyız çünkü sınavlarda zihnimiz çalışır. Haydi kitaplar iş başına girin.

GÜLCE ÖRSEL: Kitaplar bizim en iyi arkadaşımızdır. Onlarsız 1-2 gün geçer. Diğer günlerde yeni bilgiler öğrenmek, değişik masallar öğrenmek isteriz. Kitaplarımızı çok sevelim. Kitaplar bizi bırakmaz bizde onları bırakmayalım.

ZEYNEP SEBAHAT GÜVENÇ: Kitaplar bizim için çok önemlidir. Kitaplar bizim en iyi arkadaşımızdır. Onlar olmadan kör, sağır, dilsiz gibi oluruz. Kitaplar bizlere bir çok bilgi verir. Kitaplar hayatta olmasaydı bizler bilgili olmazdık. Hiçbir şey öğrenemezdik. Bu yüzden kitaplara zarar vermemeliyiz. Kitapları çok sevmeliyiz.

VERDA ÇERİK: Kitap bize bilgi verir. Bize her zaman okuma getirir. Kitap seni çok seviyoruz. Kitaplarımızı yırtmayalım. Kitaplarımızı atmayalım. Onları üzmeyelim.

METİN SAİD KILA: Kitaplar olmasaydı mimar olamazdık. Kitaplar bizim dostumuzdur. Kitapların yapılması için ormanlardan ağaçlar kesiliyor. O yüzden de kitaplarımıza zarar vermemeliyiz.

ÇAĞAN KÜLAHLI: Kitapların içi bilgi doludur. Kitap en iyi arkadaştır. Kitabı olmayan kitap okumayanın dili iyi gelişmez, ki,tabı olmayanlar için çok üzülüyorum. Kitap okumak çok güzel bişey. Diğer çocukların ve yetişkinlerin kitap okuma hakkı var. Lütfen herkes kitap okusun. Çünkü kitaplar en iyi arkadaştır.

BEYZA KARA: Kitap bir dost gibidir. Onu okuyunca bilgilenirsin. Bazıları onun değerini bilmez onu sadece kapaklı sayfalı bir şey sanar. Ama bazıları kitap okumayı çok sever. Kitabı okumamız gereklidir. Kitap çok güzel bir bilgi kutusudur. Kitap en güzeldir. Kitap en bilgilendirendir. Kitap en yakın arkadaştır. Kitap en güzel bilgi kaynağıdır.

GÖRKEM GÜLSEREN: Kitap bize yararlıdır. Her zaman sabah akşam okumalıyız. Kitap bize bilgi kaynağıdır. Okuyamazsak kitabı öğrenemeyiz bilgiyi kaynağından.

TUĞBA BAŞDEMİR: Kitaplar bizim için önemlidir. Kitaplar olmazsa biz mutsuz oluruz. Kitaplar bilgimizi arttırır. Kitapları yırtmayalım. Kitaplarımız bizim en iyi arkadaşımızdır. Kitapları seve seve okuyalım.

ŞEYMA NUR TUNÇ: Kitaplar basılı veya yazılı kağıtların yapraklarını bir araya getirmesi ile ve insanların hislerini fikirlerini düşüncelerini başkalarına aktarabilmek için kağıtlara yazmak ve meydana getirmek ve bir eserdir. Kitaplar olmazsa bizler her zaman bilgisiz kalırız. Kitaplar insanların hayatına girmiş vazgeçilmez birer eserdir. Bizler ne kadar o kitapları okursak o kadar faydası dokunur ve bilgi kaynağımız o kadar artar ve bilgisiz kalmayız.

CEREN AYDIN: Kitap en güzel arkadaşımızdır. Kitapları yırtmamalıyız. Kitapları güzel kullanmalıyız. Yıpratmamalıyız güzelce kullanmalıyız.

NEHİR DEMİRAY: Kitaplar bilgi yuvasıdır. Kitabı olmayan insan olmaz. Hayatta ne olup bitiyor nerden bilebiliriz. Tabiki de kitap, gazete, dergi.. Etrafta ne yazıyorsa her zaman okumak okumalı.. Bazı insanlar kitabın değerini bilmez. Boş boş şeyler bunları televizyondan da bakarız derler ama oysa kitaplar çok bilgilidir. Kitaplarımızı karalamamalıyız. Onları sevmeliyiz. Kitap en bilgi verendir. Herkes kitapların değerini lütfen bilsin.

BERKAY DURAN: Kitap okuyunca bize bilgi verir. O olmazsa çok üzülürüm. Bir kitap görünce hemen okumak istiyorum. O olmazsa ne yapardık biz sınavlarda sıfır alırdık. Biz o yüzden kitapları hep severiz.

EYLÜL TÜRKMEN: Kitaplar çok iyidir. Kitaplar bizim en iyi arkadaşımızdır. Kitap olmasaydı okumamız da berbat olurdu. Çalışkan olmamızı sağlar. Kitaplarımızı kesmemeliyiz, koparmamalıyız. Kısacası en güzel bilgi kaynağımızdır.

EMİNE ECEKURT: Kitaplarımız bizim her derdimize yararlıdır. Kitaplarımızı yırtmayalım, zarar görmesinler, karalamalım. Kitaplar bizim en değerli hazinemizdir.

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.