Balıkesir Merhaba Gazetesi

Biz yaptık onlar sattı

Biz yaptık onlar sattı
08 Mayıs 2015 - 0:03

Genel

Demokrat Parti’nin adayları hep birlikte Ak Parti iktidarına yüklendi. Adaylar, yolsuzluklara dikkat çekti, iktidarın ülkenin bütün varlıklarını sattığını belirterek, “Biz yaptık onlar sattı” dedi.

Demokrat Parti’de (DP) aday tanıtımı vardı. DP’nin Balıkesir milletvekili adayları, dün il binasında bir açıklama yaptı. Adaylar: Cemal Çakır, Ayşe Sema Yılmaz, Mehmet Ali Özcan, Hasan Basri Karadağ, Cenap Aslan, Erdoğan Karakavuk, İbrahim Tetik, Laçin Özbek açıklamaları ile iktidara yüklendi. Adaylar, Ak Parti iktidarında yolsuzlukların, şiddetin arttığını, Türkiye’nin bütün varlıklarının satıldığı vurgulandı. Adaylar, “Demokrat Parti yaptı onlar sattı” dedi.

Ak Parti’nin çözülme sürecinde olduğunu söyleyen milletvekili adayı Cemal Çakır, “AKP 10 puan geriledi. Seçim kadar daha da gerileyecek” dedi. Çakır, DP iktidarında emeklilere yılda üç maaş ikramiye, her yaz bin lira tatil parası verileceğini söyledi. Çakır, “Milli Eğitim Bakanlığını Bilal Erdoğanlar değil eğitimciler yönetecek” dedi.

“GELİR ADALETİ KALMADI”

Milletvekili adayı Ayşe Sema Yılmaz, toplumda gelir dağılımının bozulduğunu, büyük bir adaletsizlik oluştuğunu, sosyal barışın bozulduğunu, bir toplumsal cinnet yaşandığını, her ailenin yıllık sağlık harcamasının bir asgari ücret seviyesine geldiğini belirtti. Hükümetin uyguladığı politikalarla ‘çözüm süreci’nin ‘çözülme süreci’ne dönüştüğünü söyledi.

ŞİİRLE AÇIKLAMA YAPTI

Adaylardan Mehmet Ali Özcan da, yine açıklamasını şiirle yaptı.Özcan: “Ayakkabı kutularını/ Bakan evlerinde ki kasaları, PKK’yı kahraman yapanları/ Oğluna her şeyi sıfırlayan AKP’yi/ Ülkücüleri ülküsüzleştiren/ Sorumluluktan kaçan Bahçeli’li MHP’yi/ Dersimliyim diyen Kılıçdaroğlu’lu CHP’yi geç!/  Türkiye’nin çimentosu Kırat’ı DP’yi seç!” diye seslendi.

Hasan Basri Karadağ da iktidarın DP döneminde yapılan her şeyi, bütün sanayi kuruluşlarını sattığını belirterek, “Biz yaptık onlar sattı!” diye konuştu.

Adaylardan Erdoğan Karakavuk, konuşmasında; bir esnaf olarak 12 yılda kazandığını Ak Parti iktidarında kaybettiğini, bütün esnafın dertli olduğunu söyledi.

İbrahim Tetik ise, “Biz helal kazanç peşindeyiz, ama bu iktidar milleti nasıl kandırırız, nasıl din tacirliği yaparız diye düşünüyor” dedi. Karakavuk, CHP’yi ise “Rozet Atatürkçüsü” olmakla suçladı.

Laçin Özdek ise, Türk isminin silinmeye çalışıldığını belirterek, “AKP’liler Türk demekten çekiniyor. Sizler Türk değilseniz kimsiniz söyleyin” diye seslendi.

cemil yurtman

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.