Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Bize düşen görev birliğimizi korumak’

‘Bize düşen görev birliğimizi korumak’
14 Ekim 2015 - 8:13

Genel

BASİAD bir açıklama ile Ankara’da meydana gelen terörist saldırı ile bütün bir milletin hedef alındığı vurgulanarak, “Birlik ve beraberliğimiz için çalışmalıyız” denildi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) bir açıklama ile Ankara’da yaşanan olayda

Ülkemizin, bugüne kadar yaşadığı en büyük terörist saldırı ile karış kaşıya kaldığı vurgulandı, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapıldı. BASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ferudun Çelik imzalı açıklamada, “Bizler ülkemiz topraklarında terör denen belanın azgınlaşıp, insanlarımızın canına kast etmesine engel olabilmek için yan yana durarak, sırt sırta vererek tüm gayretimizle çalışmalıyız” çağrısı yapıldı.

Açıklamada, “Ankara ve ülkenin her bir köşesinde terör olaylarının gerçekleştirildiği yerler bizlerin, yakınlarımızın ve sevdiklerimizin yaşadığı yerlerdir. İnsanımızın yaşadığı, alış veriş yaptığı, seyahat ettiği, spor yaptığı yerlerdir. Dolaştığımız caddeler, arşınladığımız meydanlardır. Oralar bu ülkenin topraklarıdır. Ve oralardan her birimizin ve sevdiklerimizin yolu geçmektedir” sözleri ile. terörün toplumun her kesimini, şehirlerin her yerinde hedef alabileceği, masum insanların kurban olabileceği vurgulandı, saldırı ile insanlarımızın hayatların kaybetmesinden duyulan üzüntü dile getirildi. 

ACIYI İÇİMİZDE HİSSEDİYORUZ

BASİAD açıklamasında devamla şu ifadelere yer verildi:

“Bu saldırı ülkemizin başkentinde, milletimizin huzuruna ve birliğine hepimize karşı yapılmış korkunç bir terör saldırısıdır.

Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Ailelerine ve hepimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bizler Balıkesir İş Dünyasının temsilcileri olarak, topraklarımızda ve dünyada terör eylemlerini gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Sivil insanımıza, askerimize, polisimize, kamu görevlilerine yönelik terör olaylarının her türünü kendimize yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve acılarını en derinden hissediyoruz. Bu tür saldırıların hiçbir gerekçesi olamaz. İnsanlık tarifi içinde bu hain saldırılar bulunmamaktadır.

Kayıplarımızın acısını en derinden hissediyoruz. Bu saatten sonra bizlere düşen; terörün kastettiği milletimizin huzurunu ve birlikteliğini korumak adına üzerimize düşenleri tam ve eksiksiz olarak yerine getirmektir.

Bir arada durmanın ve teröre karşı tek vücut, tek ses olarak hareket etmenin bir yolunu bulmak durumundayız. Hiçbir menfaat ve çıkar insanımızın canından ve huzurundan kıymetli olamaz.”

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.