Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bize her yer Balıkesir

Bize her yer Balıkesir
11 Eylül 2014 - 0:08

Genel

Balıkesir Tanıtım Kervanı İstanbul’u dolaşıyor
Bize her yer Balıkesir

Feshane Tanıtım Günleri nedeniyle İstanbul’u dolaşan Balıkesir Tanıtım Kervanı’nın son durağı Beşiktaş Meydanı oldu.

03

 

PAZAR gününden bu yana Eminönü, Beyazıt ve Beşiktaş’ta Balıkesir’i tanıtan Tanıtım Kervanı’nı yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Tanıtım Kervanı’nın son durağı olan Beşiktaş Meydanı’ndaki etkinlikte, yağlı güreşçiler ve folklor ekipleri büyük bir merakla izlenirken, vatandaşlara yöresel lezzetler de ikram edildi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tanıtım TIR’ında standın başına geçerek bir süre vatandaşlar sohbet etti. Yılmaz, İstanbul’da 98 bin 765 Balıkesirli’nin yaşadığını söyleyerek, hemşehri ruhunu canlandırarak Balıkesir’in öne çıkan değerlerini Türkiye’ye tanıtmayı amaçladıklarını kaydetti.
4 GÜNDE 50 BİN KİŞİ GEZDİ
Balıkesir’i tanıtan birbirinden güzel görüntülerin yanı sıra kıspetli iki yağlı pehlivan çim halı üzerinde gösteri güreşi yaptı. Alana toplanan vatandaşlar, güreşi büyük bir ilgiyle takip ederek, cep telefonları ve kameraları ile çekim yaptı. Yöresel halk oyunlarının da büyük alkış aldığı organizasyona 7’den 70’e herkes büyük bir ilgi gösterdi. Gösterilerin ardından vatandaşlar iki yağlı güreşçi ve halk oyunu ekibiyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Yılmaz, Balıkesir’e gösterilen ilginin heyecanlarını arttırdığını söyledi.
YÖRESEL MARKALAR TANITILDI
Hemşehri ruhunu canlandırarak, Balıkesir’in öne çıkan değerlerini tüm Türkiye’ye yaymayı amaçladıklarını dile getiren Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’in tanıtımı sağlayacak olan etkinliklerin bundan sonraki süreçte de artarak devam edeceğini belirtti. Balıkesir’in 20 ilçesinin yöresel ürünlerini ve markalarını tanıtmak için bugün Feshane Tanıtım Günleri’nde buluştuğunu söyleyen Başkan Yılmaz, Pazar gününe kadar sürecek olan Feshane Tanıtım Günleri’ne vatandaşları davet etti.

Foto ALtı: Balıkesir Tanıtım Kervanı’nın son durağı Beşiktaş Meydanı oldu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katıldığı Tanıtım Kervanı’nın son günü birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.
HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.