Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Bizim için  değerlisiniz’

‘Bizim için  değerlisiniz’
06 Aralık 2014 - 0:05

Genel

OBİDER Dernek Başkanı Fatma Tabanlı İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Spor Yapıyorum Engelleri Aşıyorum projesinin tanıtımını proje ortaklarıyla birlikte değerlendirmeye aldı. Toplantıda konuşan Tabanlı, “Tüm bireylerin eğitiminde de olduğu gibi bu bireylerin eğitiminde de ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri,  kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amaçlanmaktadır.”dedi.

İsmail Akçay Tesislerinde OBİDER’in İçişleri Bakanlığı Dernekleri tarafından desteklenen Spor Yapıyorum Engelleri Aşıyorum projesi devam ediyor.

OBİDER’i ziyarette bulunan proje ortaklarından Karesi İlçesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar,İl Dernekleri Müdürü Cemalettin Canlı,Karesi İlçesi Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Erdun Mutlu ve projemizin başvurusunda destek olan Setsa Danışmanlık firması sahibi Semra Koçoğlu Çevik proje faaliyetler hakkında bilgiler aldılar.

OBİDER Dernek Başkanı Fatma Tabanlı, spor eğitimleri konusunda da eğitim koordinatörü ve antrenör Mehmet Demir proje ortaklarına bilgiler verdi.  Tabanlı, dört ay sürecek olan projede amaç gelişimsel yetersizliği olan projede amaç gelişimsel yeterliliği olan bireylerin spor eğitimleri ile gelişmeklerine katkıda bulunması hem bu bireylerin hem de ailelerinin sosyal hayata katılımlarının arttırılmasını güçlendirecektir dedi.

Tabanlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm bireylerin eğitiminde de olduğu gibi bu bireylerin eğitiminde de ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri,  kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amaçlanmaktadır.Gelişimsel yetersizliği olan çocukların diğer çocuklar gibi aileleri olmadan dışarıya çıkma,arkadaşlarıyla oynama şansı olmadığından hareketsizlik nedeniyle biriken enerji çok ani tepkiler vermelerine, yerlerinde duramama gibi öğrenmelerini olumsuz etkileyecek davranışlar sergilemelerine neden olmaktadır.Özellikle spor bu olumsuz davranışları söndürmede yardımcı bir yöntem olmakta,çocukların sakinleşmelerine ve eğitmenleri ile daha olumlu diyaloglar kurmalarına olanak tanımaktadır.”

OBİDER Dernek Başkanı Fatma Tabanlı projemize destek veren proje ortaklarına desteklerinden ve ziyaretlerinden ve bu projede bize inanan kesintisiz katılımlarıyla sürekliliği sağlayan ailelere teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.