Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİZİMLE YÜRÜ BALIKESİR

BİZİMLE YÜRÜ BALIKESİR
09 Mayıs 2015 - 7:34

Genel

Bahçeli, Türkiye’nin durumunu işgal yıllarına benzetti. AKP mutlaka gitmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir konuşmasında Cumhurbaşkanı ve Başbakana çok sert ifadelerle yüklendi. Türkiye’nin durumunun vahim olduğunu belirterek, “AKP gitmezse çok vahim olaylar yaşanacak” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidara, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a çok sert ifadelerle yüklendiği Balıkesir mitingi konuşmasında, hükümetin politikaları ile Türkiye’nin Mondros mütarekesi ile ordusunun silahları elinden alınmış, işgal edilmiş günlerine geri dönmüş halde olduğunu söyledi. Bahçeli, “AKP iktidarı demokratik yollardan gitmezse ülkemiz çok vahim olaylar yaşacak” dedi.

7 Haziranda yapılacak genel seçimlerin, Türkiye açısından hayati önem taşıdığını belirten Bahçeli, “Bu seçimler geleceğimizi tayin edecektir.

7 Haziran’da yalnızca milletvekili seçilmeyecektir. Türk Milletinin varlığı ve birliği oylanacaktır. Tükçemiz oylanacaktır. Vatanımızın ve bayrağımızın tekliği oylanacaktır. Milli varlığımız, milli kimliğimiz, milli haklarımız oylanacaktır. Hükümet tamamen iflas etmiş, iç ve dış politikası değerlendirilecektir.

Devletimizin akıbeti belli olacaktır. Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz” dedi.

BİZİMLE YÜRÜ BALIKESİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçim beyannamesine de değinerek, seçmenin oyunu kullanırken bozulan sosyal adaleti ve yaşanan yoksulluğu dikkate almasını istedi. Bahçeli, partisinin seçim beyannamesinin aynı zamanda bir iktidar programı olduğunu söyleyerek, emeklilere yılda iki ikramiye, bin 400 lira asgari ücret, yoksula kira ve ulaşım yardımları vaatlerini yineledi. Bahçeli, “Mazlumlar itilip-kakılanlar bizimle yürüyün” diyerek destek istedi.

TÜRKİYE’DE HÜKÜMET YOKTUR.

Başbakan Davutoğlu’nun icazetli başbakanlık yaptığını söyleyen Devlet Bahçeli, konuşmasında; “Türkiye’de hükümet yoktur, başbakan kayıp ve yok hükmündedir. İktidar tükenmiştir. İktidar yorulmuştur, iktidar eskimiş ve kokmuştur. Türkiye’nin yenilenmeye ihtiyacı vardır.

Bu yenilenme ‘Yeni Türkiye’ kepazeliği değildir. Yenilenecek olan milli iradedir, yenilenecek olan hükümettir, yenilenecek olan ahlaki kurallar, hukuki ve vicdani ölçülerdir. Yenilmesi gerekenler ise AKP ve karanlık ortaklarıdır. Buna ihtiyaç vardır. Türkiye böyle gitmemelidir. Balıkesir bu iç karartıcı tabloya müstahak değildir” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İFLASIN EŞİĞİNDEDİR”

Türkiye Cumhuriyeti iflasın eşiğinde olduğunu, büyük sorunlarla boğuştuğunu belirten, MHPLideri Bahçeli, “Bunca mesele varken, Başbakan ne yapmaktadır. Başbakanın kim olduğunu AKP’ye kimin genel başkanlık yaptığını bilen var mı? Davutoğlu, görüntüde başbakandır. Bir başbakan düşünün ki partisi için oy istemektense başkanlık için yanıp tutuşan bir planın kapı kuludur.

Bir başbakan düşünün ki taşıdığı makamı ortadan kaldırmak başbakanlık imha etmek ve 17-25 Erdoğan’a taşeronluk yapmak için adeta kıvranmaktadır. Davutoğlu AKP’nin ne yapacağını, neler vaat ettiğini 7 Haziranda iktidara geldiğinde hangi icraatlarını yapacağını anlatmaktan bihaberdir. İşi gücü Erdoğan’ı başkan yapmak, tek derdi parlamenter sistemi havaya uçurmaktır. Davul başkasında tokmak başkasındadır” diye sert ifadelerle iktidara yüklendi. Bahçeli, “Türkiye 7 Haziran sonrasında da bölünme anayasasının ruhsat ve iznini de vermeyecektir. Balıkesirli hemşehrim, AKP PKK HDP arasında ki başkanlık paslaşmasına prim vermez. Balıkesir’den buna destek çıkmaz.” Diye konuştu.

SİYASİ İKTİDAR AZITTI

Doğuda Ermenistan ve Bağımsız Kürdistan kurulmak istendi, bugün de hedef budur. İşbirlikçiler AKP’de toplanmıştır. Bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlardır.

Serv’i diriltmeye çalışanlar güçlenerek tekrar gündeme oturmuşlardır. Türkiye’yi bölmeyi amaçlayanlar, küstahlar yeniden gün yüzüne çıkmış tarihi hesapları masaya çırmışlar, mevki ve makam sahibi olmuşlardır.

Türkiye sanki Mondros mütarekesi imzalamış, yenilmiş bir ülke görüntüsündedir. Siyasi iktidar azıtmış aklını yitirmiş, kontolünü kaybetmiştir. Türk milletini inkar eden Erdoğan ve Davutoğlu’dur” diye konuştu.

MHP Lideri Bahçeli’nin mitingine Balıkesir milletvekili adayları da katıldı.

cemil yurtman

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.